Skocz do zawartości

[Piasta Tyl] fh-mt200-b - Upgrade wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam rower e bike  giant fathom e+ ex mam problem z przeskakiwaniem łańcucha na najniższym biegu.

Kaseta i łańcuch jest nowy SHIMANO SLX CS-M7000 11, łańcuch CN HG701 11 xt jednokierunkowy. 

Przy mocniejszym naciśnięciu na pedał przeskakuje, wydaje mi się, że jest to wina słabej jakości piasty fh-mt200-b .

Moje pytanie, czy jest jakaś lepsza piasta z kolem zestaw 29 cali, która będzie pasowała do roweru ?. Szukałem trochę w necie, ale nie znalazłem rozstawu o wymiarze  Szybkozamykacz (QR) 9x141 mm . Mam jeszcze jedno pytanie gdy zaciskam kolo  widełki lekko się zwężają i nachodzą na os piasty czy tak ma być ?.

Szukam piasty z kolem  29 cali tubeless Szybkozamykacz centerlock na łożyskach maszynowych. cena do 650 zl. Dziękuje pozdrawia.

A może wymiana samego bębenka ? Ten, który posiadam ma nietypowy wymiar osi  9x141 mm jedyne, jakie znalazłem to 10x135mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajechałeś najmniejszą zębatkę kasety. Najpierw sprawdziłbym czy pozostałe zębatki kasety będą działać z nowym łańcuchem. Jeśli tak, to można wymienić najmniejszą zębatkę + nowy łańcuch. Jeśli nowy łańcuch nie zadziała ze starą kasetą, to wtedy trzeba wymienić kasetę + łańcuch.

Wątpię żebyś kupił gotowe, sensowne, nowe koło z piastą 141 mm. Trzeba by zlecić zaplecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

141mm to standard boost dla piast QR. Jeśli napęd jest nowy i dobrze wyregulowany, to może zapadki piasty niewłaściwie działają - są zasyfione albo wymazane jakimś lepkim smarem. Jeśli czujesz się na siłach, masz narzędzia i cierpliwość, możesz spróbować rozebrać bębenek. Poradnik masz na przykład tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=IhjqQJmmTtM

Znalezienie takiego koła widzę wcale nie jest proste, przynajmniej na szybko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...