Skocz do zawartości

[piasta] piasta Novatec NT-D042


pemekscreen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie, a nawet wiele pytań dot. piasty NOVATEC NT-D042, 

znalazłem koła z tą piastą zaplecione na alexrims które również cieszą się dobrą opinią jak na budżetowe obręcze, 

myślę o kupnie roweru, dlatego szukam czegoś budżetowego, tylne koło mtb 26 za około 500 pln,

mógłbym założyć coś 27,5 ale to oznacza konieczność kupna opon, a to kolejny wydatek.

Ktoś z was jeździ na piastach Novatec? a szczególnie na piaście Novatec NT-D042?

Nie ma tej piasty na stronie producenta, możliwe, że starszy model, tylko w dystrybucji OEM,

ma 4 łożyska maszynowe, w aktualnym kole mam 3, i jest problem bo często przycieram tarczą na zakrętach

i wybojach, do tego mimo chałupniczego regenerowania łożysk (otwierane i smarowane, każde z nich) często 

mam wrażenie pod nogą zwiększającego się oporu, trochę jak w kulkowych łożyskach bezkasetowych, kiedy akurat

między kulkami jest za mało smaru, i możliwe, że zbliżają się do siebie na bieżniach, wtedy zwiększa się opór,

tutaj jednak mam koszyczki w łożysku w stanie dobrym, możliwe że wymiana łożysk by wystarczyła, jednak i tak myślałem

o sztywniejszym kole, to koło na novatec ma 32 szprychy, teraz mam 24, to na pewno będzie na korzyść,

jednak ta tajemniczość piasty trochę mnie niepokoi, obręcz to ALEXRIMS MD23 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta znana i popularna od wielu lat: https://www.endurorider.pl/novatec-d042sb/

W porównaniu do modeli wyścigowych charakteryzuje się większą masą (stalowa oś).

Wymiana piasty raczej nie rozwiąże kwestii związanej z przycieraniem tarczy. Przyjrzeć się trzeba sztywności ramy. Może powierzchnie przylegania piasty do haków nie są równoległe lub nie trzymają wymiaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...