Skocz do zawartości
  • 0

Kaseta - pomoc w wyborze


Gość Karmazynowy jeleń

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Założyłem tę kasetę, ale jakaś lipa jest. Nie wchodzi łańcuch na największą koronkę:

https://imgbox.com/xsN3owOq

https://imgbox.com/xCWcZnhn

https://imgbox.com/miajV1kB

Nie mam pojęcia o co kaman, ktoś ma jakiś pomysł? Dziwne jest to, że po zmianie i włożeniu koła, ono nie jest prosto w widełkach, aż musiałem zacisk przestawić. Tylko dlaczego ono mi się tak ustawia dziwnie? Nie chce mi się znowu zakładać SHIMANO kasety, żeby sprawdzić to. Swoją drogą, ta kaseta to jakość mocno wątpliwa, same pojedyncze koronki z badziewnymi przekładkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Założyłem SHIMANO i... też jest źle. Co ja mogłem namotać tam, gdzie nic się nie da namotać, ja pierdziutam. Może już jutro otworzą serwisy, eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Tworzy się epopeja rowerowa... Byłem u ogarniętego serwisanta i w sumie wymieniliśmy hak (miałem oryginał w zapasie) trochę go jeszcze podprostował i łańcuch wskoczył na największą koronkę. Ale ten zakres nie regulował się tak jak zawsze, trzeba było tę śrubę ciut bardziej wykręcić, niż to zawsze robiłem po to, żeby klamką jakby dociągnąć porządnie ten ruch. W sumie średnio zadowolony zabrałem rower i sprawdzam jeszcze w garażu i dvpa. Na przedostatniej koronce (25) pyka. Jak napnę mocniej linkę jest OK, ale wtedy linka jest ewidentnie za mocno napięta, bo jest źle na mniejszych koronkach. Trafił do kolejnego serwisanta, taki ponoć lokalny guru i mam wrażenie, że ogarnięty człowiek jest. Kazał kupić nową przerzutkę to kupiłem: https://allegro.pl/oferta/przerzutka-shimano-ultegra-rd-r8000-gs-11-s-13390458622?utm_source=notification&utm_medium=cartWithPayment&utm_campaign=cef7b135-c856-4150-84eb-687c2d87cdd6&snapshot=MjAyMy0xMi0yOFQxNzoxMjowNC44MDQyOTQxMjhaO2J1eWVyO2I2ZjliZTA5MDNjOGFkZjFkNDYwYzU5MWU2N2RkOWI2YzU4YWM3YmFjMTg5ZGRiNTlmZTJlY2MwZDIzZGYzNTM%3D ale będzie u niego w sobotę. Tylko tak szybko i nagle by padła przerzutka?? Z tym kołem to też jakaś, bo nie jest w ramie teraz osiowo, ten serwisant mówi, ze ma tensometr i w ogóle naprawia koła i mi to poprawi, tyle że wyjęcie i włożenie koła spowodowało takie jego rozcentrowanie?? Już trochę się bawię tym serwisowaniem rowerów, ale takich wianków to ja jeszcze nie widziałem. @Dokumosa, kolego, masz może jakiś pomysł jak się popsuła przerzutka po wymianie kasety?? Co to w ogóle może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najczęściej krzywi się hak (znam takich co zdejmując koło notorycznie krzywili haki a potem zakładając neszcze bardziej ;)). Poza tym gdzieś podczas serwisu pancerz mógł zostać przyszypniętny/zagięty. No i w końcu kaseta z chin może nie została zrobiona do końca identycznie jak oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Wcale nie wykluczam, że krzywię ten hak (serwisant przy prostowaniu nowego mówił, że jest miękki), bo nie przechodzi opona przez zacisk. Nauka z tego taka, że trzeba będzie upuszczać powietrza przy zdejmowaniu koła, bo na razie opon 28mm to u mnie dostatek. Faktycznie mogłem to koło zbyt brutalnie potraktować, dlatego też się wygło i później po założeniu obcierało o klocek. Pewnie się "rozcentrowało"  Pancerze i linki założyłem nowe, zresztą, dopóki nie ruszyłem chodziło perfekcyjnie. Teraz ten drugi serwisant twierdzi, że są delikatne luzy na sworzniach przerzutki. Kupiłem, wymieni, okaże się. Tyle, że ta przerzutka ma z 5 tys. przejechane, ale cóż... Coś niesamowitego, po zmianie kasety może się okazać, że rower trzeba będzie wystrzelić w kosmos :)

ps. @Dokumosa, tak czy siak, hak był prosty (po wymianie) i nie działało ani na nowej MICHE ani poprzedniej SHIMANO jak powinno i to są jaja. Ta MICHE to chyba MADE IN ITALY jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Koło udało się zrobić, jest prosto w ramie, ale biegi wciąż nie chodzą jak powinny na tej MICHE. Prosił mnie o poprzednią kasetę SHIMANO to zawiozłem tę 14-28. Dodatkowo dałem nówkę 12-28 Chyba skończy się zrobieniem z roweru zimnego ognia w noc sylwestrową, bo jak ten człowiek nie poradzi to już chyba nikt nie da rady. Czekam na sygnał, czy dziś będzie do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Rower odebrany. Udało się powrócić do pkt, wyjścia :) Oczywiście po fachowcu musiałem posprawdzać po swojemu, ale jest OK Natomiast wrócił do kasety SHIMANO (14-28), bo jednak nie udało mu się ustawić tej MICHE. Także idzie ona do kosza (chyba miejsce tej firmy jest właśnie w śmietniku) chyba, że ktoś chce darmo z odbiorem własnym to zapraszam do pozostawienia maila, skontaktuję się. Dzięki i Wszystkiego Dobrego na szlakach w 2024r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Wysmarowałem jeszcze maila do MICHE, co sądzę o ich produktach i na tym kończy się moja miłość do tej firmy. Myślę, że to nie jest tak z reszta "rowerowej włoszczyzny", po prostu ta jedna jest wyjątkowo podła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...