Skocz do zawartości

[Napęd] Głośny napęd shimano slx 1x12


KMWulf

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z napędem 1x12 Shimano SLX.
Gdy kaseta i łańcuch są idealnie suche i czyste, to nic nie zgrzyta, wszystko chodzi w miarę płynnie, przerzutka jest idealnie wyregulowana.
 
Wystarczy chwilę pojeździć w terenie, troszkę piasku, wody i podczas pedałowania, napęd zaczyna przesadnie zgrzytać na największych zębatkach (5 największych), w szczególności na podjazdach. Oprócz bardzo głośnego zgrzytania, czuję też haczenie i obawiam się że to doprowadzi do zbyt szybkiego zużycia się podzespołów.
 
Wcześniej na Sram SX/NX 1x12 nie było tego problemu, kaseta mogła być zabłocona a wciąż chodziło to cicho.
Miał ktoś z tym problem i go rozwiązał?
Udało mi się znaleźć kilka wątków na zagranicznych forach. Pisali że wymiana łańcucha na sramowski mogłoby pomóc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, siemalysy napisał:

Dwie ważne sprawy. 

Jaka kaseta? Jaka przerzutka? 

Czy wszystko jest nowe? 

Rower ma przejechane jakieś 500km

Kaseta: Deore CS-M6100, 10-51

Przerzutka: SLX RD-M7100-SGS, 12-speed

Łańcuch:, Shimano Deore CN-M6100

 

Regulowałem sam, był problem, pojechałem do dobrego serwisu na regulacje i to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwką prolube a potem wycieram do sucha.

Kurczę ale strasznie wrażliwy jest ten napęd, bo raz nasmarowałem tą oliwką bardzo gęsto, bez wycierania i  łańcuch zaczął wibrowac i troszkę zgrzytać.

I zastanawiam się dlaczego sram był taki cichutki niezależnie czy było błoto, czy dałem więcej smaru 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KMWulf napisał:

Oliwką prolube a potem wycieram do sucha.

Kurczę ale strasznie wrażliwy jest ten napęd, bo raz nasmarowałem tą oliwką bardzo gęsto, bez wycierania i  łańcuch zaczął wibrowac i troszkę zgrzytać.

I zastanawiam się dlaczego sram był taki cichutki niezależnie czy było błoto, czy dałem więcej smaru 😕

Dokładnie prolube bio, producent podaje ze swietnie sprawdzi się do smarowania łancucha. Ja od zawsze stosuję go do łożysk w rolkach 

Teraz, Semtex napisał:

Został blat Sram NX/SX?

Nie, sprzedałem cały rower z tym napędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta i blat powinny być czyste, czym bardziej lepka oliwka i nie wytarty nadmiar oznacza zwiększoną ilość syfu na napędzie, który musi hałasować. Smaruje się tylko rolki łańcucha, po chwili przeciera nadmiar i tyle. Ja od lat jeźdżę na wosku, cały rok, tyrany sprzęt w każdych warunkach, zimą nie ma lekko, ale jak zaczynam słyszeć napęd to czyszczę gruntownie i smaruję łańcuch. Kaseta SLX 12 10-51, łańcuch Shimano XT, Sram GX AXS przerzutka, wcześniej XT. Działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaje zgrzytać po bardzo dokładnym myciu. Wystarczy że raz lekko zabrudzę kasetę i będzie zgrzytać tak samo nawet przez kolejne 20km po asfalcie.

Nie wiem co jest z tym nie tak. No i mam porównanie do srama, tam było o niebo ciszej 

Dobra, dzięki za pomoc i tak.

Spróbuję założyć łańcuch od srama, może to pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...