Skocz do zawartości

[Trenażer] Problem z wyborem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że mój wysłużony rower stacjonarny nadaje się do kosza a stoję przed zakupem trenazera żeby na swojej ulubionej szosie nadal jeździć. Mam dylemat i zagwozdkę kupującego. Znalazłem 2 rolkowe trenazery jeden to używany: 

Tacx satori wygląda na ładny stan oraz jest możliwość zwrotu. Sterowanie oporu manetka. Jest w zestawie z podkładka oraz torba transportowa w zestawie. 

Lub przez wielu kupowany jako budżetowy Elite Novo Force.

Zastanawiam się między nimi ze względów na zastosowana tutaj rolkę czy ta z Elite jest trwała bo znalazłem zdjęcia jak tenrolki miały wyryte głębokie bruzdy ale to pewnie przez złą obsługę. A jak z głośnością poszczególnych modeli? Oczywiście pod trenażer dam gąbkę tłumiąca. Ktoś coś może pomoże. Pozdrower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Novo Force, sama rolka po ok 1000km nie miała żadnego zużycia ale używałem go z oponą do trenażera, która była zawsze napompowana do tego samego ciśnienia i dbałem o to żeby nacisk rolki na oponę był taki sam za każdym razem. Co do głośności novo force to wiadomo - im większa prędkość obrotu koła zamachowego tym bardziej brzmiał jak odkurzacz - wiadomo można było manetką podnieść opór i wtedy z automatu było ciszej ale inercja przestawała istnieć i się czułem jakbym jechał z zaciśniętym hamulcem :D Ostatecznie skończyłem na Direto XR-T i sobie chwalę od 2 lat. Teraz na rynku pojawiło się trochę tańszych trenażerów direct drive (np Van Rysel In'Ride Direct 100) a direct drive jednak zapewnia kompletnie inne odczucia z jazdy i nie jest tak upierdliwy na codzień jak rolka (dbanie o docisk, ciśnienie itd) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jeśli chodzi o komfort użytkowania w porównaniu z rollowym. Sam chętnie bym wydał ponad 2k na trenażer wahoo i nie przejmował się niedogodnością użytkowania alemze mój budżet nie pozwala a sama.ke.xje też więcej widać jestem skazany na podstawowy rolkowy sprzęt z tylnym kołem. Już w sumie została opona kupiona pod trenażer. Wybór tylko odpowidniego sprzętu.jesli z Novo Force nie ma problemu zamawiam taki całkiem nowy sprzęt. Pod trenowanie w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podrzuciłem van rysla za 1200 ;) Novo force pewnie dalej by mi służył gdyby nie moje gadżeciarstwo bo sam trenażer po sezonie był w idealnym stanie, więc jeśli nie przeszkadza ci głośność rolkowych trenażerów i nie potrzebujesz "interaktywności" to mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam akurat czujnik prędkości i kadencji w rowerze także tutaj nie ma problemu. Brakuje jedynie tego ant+ żeby na Swift się ewentualnie bawić lub sprawdzić jak to wygląda. Co do rzeczy które trzeba dbać jeszcze doczytałem : odpowiednie ciśnienie, czyszczenie samej rolki i opony płynem IPA, nie wolno hamować, uważać na uślizgi opony. A co do tego na czym cały czas się trenowało to kiepski rowerek stacjonarny. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie w ten sposób chce zrobić. A jeszcze jedno jeśli chodzi o trenazery używane warto się takowym zainteresować z kupnem na odległość czy jednak można tutaj trafić na minę? Chodzi mi np o trenazery tacx. Widziałem 2 egzemplarze tej marki: satorii oraz model boost. Używane ale po zdjęciach faktem jest że wyglądają na takie które nie robiły dużych przebiegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy bo na zdjęciu nie zobaczysz chociażby luzów na rolce a jeżeli ktoś miał jakkolwiek zdeformowaną oponę i tak jeździł to wcale nie musiał zrobić dużego przebiegu żeby taki trenażer zajechać, chyba że byś znalazł trenażer jeszcze na gwarancji to wtedy śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem jednak trenażer tracx boost bo się trafiła używka w bardzo dobrym stanie. Jestem.po wstępnej jeździe powiem że niezła zabawa. Jeszcze jak się posiada czujniki w rowerze tym bardziej ciekawie jak to wszystko na stravie potem się z automatu wrzuca :). Będę musiał sobie kupić dodatkowo ANT+ żeby swoich sił spróbować na Zwift. Sprzęt bardzo cichy można spokojnie trenować bez krzyku domowników ha ha ha 

IMG_20231208_151435.thumb.jpg.eef67e2d0a7be28ccb06e9a69e597e34.jpg

 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2023 o 11:19, caballoBlanco napisał:

A qubo fluid? albo ten qubo digital smart B+ ?

430 to chyba dobra cena. Fluid ponoć cichszy bo olejowy, ale pewnie niewiele cichszy. Miałem ten drugi. Bardzo fajny trenażer, problem był z kadencją bo wielkie skoki były, ale ten sam problem miałem również z Direto XR. Sprawę załatwiłem czujnikiem na korbie. Gdybyś miał kupować nowy smart B+ zastanowiłbym się nad ELite Tuo. Bardzo chwalony za inercję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...