Skocz do zawartości

[Do 13000 zł] Uniwersalna szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powoli przyszła pora na zmianę mojego starego dziadka Tribana 540 z którego jestem mega zadowolony.. I może to śmieszne bo trochę się boję że następca jego nie będzie dawal mi takiej frajdy z jazdy.Moj budżet to tak do 13 tys najlepiej jak by była to uniwersalna szosa na góry i trochę płaskie drogi..Mam kilka typów rowerów

Trek emonda

Giant tcr

Orbea orca m30

Bianchi sprint

Canyon cf7

co byście polecili wybrali w tym budżecie?

Edytowane przez dzej4as
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z ww. pozycji to raczej sprawdzone sprzęty. Pytanie jakie modele masz dokładnie na myśli, z jaką grupą. Myślę, że przesiadka z 540 na jakiegokolwiek będzie mega odczuwalna. Ja dwa razy robiłem podchody pod Emondę i dwa razy wygrał TCR. Nowy TCR za 12500 wychodzi już na 105 2x12. Natomiast spójrz sobie na nowego Gianta Defiego Adv.2 na s.105 2x12. Nieco "usportowili" ramę choć to ciągle nie tcr, wciśniesz szersze opony max 38c w stosunku do max. 32c w tcr. Canyon Endurance cf7 wychodzi chyba dużo taniej, koła i opony nieznacznie lepsze niż gianty, s105 x11. Każdy z tych rowerów jest nieco inny w swoim charakterze. Emondę odebrałem bardziej jako rower na góry, Canyon Endu cf7 to bardziej endurance w stylu Defiego, TCR rower który z założenia jest rowerem sportowym/wyścigowym, jest szybki pod górę, szybki na płaskim, szybki w sprincie aczkolwiek spokojnie też idzie na nim nabijać kilometry w luźniejszym tempie. Pytanie czego oczekujesz. Klasycznie warto też spojrzeć na ofertę Sensy albo Superiora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z  na początku miałem pewność że potrzebuję roweru i geometri edurance i celowałem w Canyon cf7 albo gianta defay..aż przymierzylem się do kolegi Treka emonda która mocno mi podpasowala i zacząłem celować w bardziej sportowa geometrię, mierzyłem też gianta tcr ale znowu miałem wrażenie że geometria jest za bardzo sportowa może to kwestia przyzwyczajenia..Udało się przysiąc też na orbea orca m30 ale to rowe raczej typowo na góry..I ostatnio wpadł mi w oko  bianchi sprint na  2024 rok bo cena dość fajna poniżej 11 tys nowa 105 i geo chyba podobne do emondy  i tak się zastanawiam jak pół środek będzie najlepszy żeby geometria nie była za bardzo albo za mało sportowa 

Edytowane przez dzej4as
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzej4as napisał:

.. I może to śmieszne bo trochę się boję że następca jego nie będzie dawal mi takiej frajdy z jazdy.

Chlooooopie, w porównaniu do tribana każdy z tych rowerów przy mocniejszym depnięciu będzie Ci spod tyłka uciekał 

 

Godzinę temu, dzej4as napisał:

co byście polecili wybrali w tym budżecie?

Polecili? To co najbardziej będzie ci odpowiadać geometrią, sprzętowo każdy jest ok. 

Wybrali? Z twoich typów pewnie orbea 

Choć jeśli "frajda z jazdy" jest istotnym elementem to pewnie poszukałbym czegoś mniej popularnego, bardziej oryginalnego 

 

Może basso astra https://www.olx.pl/d/oferta/piekna-wloska-szosa-basso-astra-shimano-105-di2-2x12-hydraulika-nowa-CID767-IDWqtDa.html

Może cinelli superstar https://cech.bike/pl/rowery/1299-rower-cinelli-superstar-disc-2023.html

 

Może garda w kolorach astany https://www.olx.pl/d/oferta/szosa-wilier-garda-disc-carbon-ultegra-rozm-CID767-IDMTInX.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu natrafiłem na mniej popularnego niemieckiego producenta rowerów. 
https://www.radon-bikes.de/en/roadbike/carbon/vaillant-disc-carbon/vaillant-disc-80-2023/
Tu na elektryce od SRAM, jest też 105 Di2 ale droższy i pewnie ponad wspomniany budżet bo do ceny trzeba doliczyć VAT i przesyłkę. Niestety w PL raczej nie do obejrzenia.
 

Edytowane przez raleigh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...