Skocz do zawartości

[skok] Sid Select RL 29 110mm- kompatybilność


grzechu1984

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W dobrej cenie można kupić RS'a Sid Select RL 29 110 mm z goleniami 35mm ( wiem select to ten wykastrowany charger- to mi pasuje), aktualnie posiadam widelec z 100mm skoku, czy te 10 mm da radę skompensować ustawieniem większego sagu? Nie wykluczam wymiany airshaftu na 100 milimetrowy ale do wersji 35mm kosztuje ponad 200 zł i nie chciałbym tego kupować od razu. Dlaczego ten model sida? Bo ma lagi 35mm i jest w dobrej cenie. Szkoda że zmiana skoku nie odbywa się poprzez dodanie tulejki jak to miało miejsce w starszych wersjach ;) 

Panowie co poradzicie w tej kwestii ? 

Pozdrower

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

42 minuty temu, KSikorski napisał:

Nie porównuj skoku widelca tylko parametr "axle to crown" dla jakiego zaprojektowano ramę z "axle to crown" widelca.  

Na ten parametr nigdy nie zwracałem uwagi, muszę zobaczyć czy gdzieś jest ten parametr dla mojej ramy podany.

Mój rower to Giant XTC Advanced 29er 3 GE 2018 taką samą ramę posiada wersja 1GE która miałą seryjnie amortyzator > ROCKSHOX SID RL Remote skok 100mm Charger Damper manetka OneLoc oś Boost 15x110 Maxle Stealth Tapered < czyli mogę porównać te dwa amortyzatory, niestety parametru axle to crown nie znalazłem. Napiszę do gianta może coś wiedzą w tym temacie.

 

Edytowane przez grzechu1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki wielkie  panowie za pomoc, po długim wybieraniu jednak zdecydowałem się zaryzykować i wybrałem tego Sida selecta 110mm. Oby w moim przypadku nie było wtopy ;) Zawsze sam serwisowałem swoje amortyzatory więc mam nadzieję że tutaj też sobie dam radę. Na oku miałem jeszcze SR Axona, Foxa, Oraz Manitou machete pro. Pozdrower

20231118_145349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...