Skocz do zawartości

[Licznik] Podstawowy licznik z nawigacja do turystyki.


sebullo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Poszukuję licznika z opcją nawigacji. Nic skomplikowanego (aktualna prędkość, dystans wycieczki, dystans całkowity i zegarek), bez rozbudowanych treningów itp. Natomiast chciałbym, żeby nawigacja była szybka i dobrze radziła sobie z przeliczaniem trasy gdy się z niej zboczy zamiast 30x kazała zawracać. Żeby można było zaprogramować trasę i wrzucić ją przez telefon itp. Kasa w sumie nie gra roli ale nie chcę kupować nie wiadomo czego ale nie chciałbym też półśrodków.

Tradycyjnie, proszę o porady :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, każdy licznik jaki kupisz służy do zapisu trasy i synchronizowania jej z serwerem producenta skąd już sobie możesz (nie musisz) eksportować dane do zewnętrznych aplikacji np. stravy. To w stravie/garmin connect itd masz dane dotyczące swoich jazd

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w aplikacji po zsynchronizowaniu danych już będę wstanie zobaczyć total, tylko nie bezpośrednio w urządzeniu, tak? Dobrze wnioskuję z tego co piszesz? 

Coś innego poza tym Garminem jeszcze jest godnego polecenia? Bo opinie są dość skrajne jedni kochają, a inni piszą, że im nie działa zbyt rewelacyjnie jak na sprzęt za taką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebullo napisał:

Czyli w aplikacji po zsynchronizowaniu danych już będę wstanie zobaczyć total, tylko nie bezpośrednio w urządzeniu, tak? Dobrze wnioskuję z tego co piszesz? 

Doklikasz się od biedy w ustawieniach (nie ustawisz sobie widoczności na ekranie danych) ale wyzeruje się to przy każdym przywróceniu ustawień fabrycznych. W aplikacjach widzisz przebieg z okresu jaki tam sobie ustalisz i z różnych urządzeń jakie posiadasz czy będziesz posiadał, w jednym miejscu masz wszystkie aktywności z licznika garmina, zegarka garmina jeśli taki masz itd. 

 

1 godzinę temu, sebullo napisał:

Coś innego poza tym Garminem jeszcze jest godnego polecenia?

Na rynku jest kilka firm ale powiedzmy, że top jest garmin i wahoo a reszta to nisza. W garminie masz ten plus, że w przeciwieństwie do wahoo cały ekosystem jest o wiele bardziej rozbudowany (i popularny), świetny customer service. No i wahoo nie ma niczego okrojonego z funkcji treningowych jak edge explore. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się sam musisz zastanowić czy jazda po takiej kresce jest dla ciebie "komfortowa". Dla mnie to żart, już bym wolał mieć licznik za 50 złotych i uchwyt na telefon. 

 

Btw wielu już się nauczyło na własnych błędach, że w rowerowych tematach lepiej raz a porządnie unikając niepotrzebnych, pośrednich wydatków. 

 

IGPSPORT-GPS-BSC200-front.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mihau_ napisał:

Zależy czego się oczekuje. Tutaj autorowi zależy na nawigacji a te liczniki mają tylko jej namiastkę, prowadzenie po śladzie - po prostu kreska na ekranie, linia łamana, żadnego widoku mapy

 

Ja jeżdżę tylko po śladzie. We wszystkich garminach wyłączałem mapy.

Nie używałem nigdy takich liczników z nawigacją ale raz widziałem coś takiego i tam nawigacja jest raczej głosowa i strzałkowa. Jazdy po śladzie nie zanotowałem ale być może jakieś wyższe modele mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się tak burzliwej dyskusji :) Jeśli dałbym szanse Garminowi, to tylko te wersje z górnej półki mają sens czy te bardziej podstawowe typu 530 też są ok? Patrząc już tylko typowo pod nawigacje, bo jestem osadzony mocno w ekosystemie od Apple wiec teoretycznie wszystkie interesujące mnie parametry pociągnę z Apple Watch'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, carlo497 napisał:

Bardziej patrzyłem w stronę tego modelu https://www.igpsport.com/pl/igs630-highlights

Edge 530 kosztuje tyle samo, wahoo roam w decathlonie 2 stówy więcej 

Cytat

Jeśli dałbym szanse Garminowi, to tylko te wersje z górnej półki mają sens czy te bardziej podstawowe typu 530 też są ok? 

Są ok pod względem funkcjonalności ale mają jedną wadę/zaletę - brak dotykowego ekranu. Wada bo jednak dotykiem obsługuje się szybciej, zaleta kiedy chcesz coś klikać w deszczu albo mocno spoconymi paluchami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem modele, miał być ten https://allegro.pl/oferta/licznik-rowerowy-bezprzewodowy-igpsport-bsc300-14035273836?utm_feed=19e4b6ce-d5bc-4757-b461-da8281639515

Czyli za jednego Explore 2 mam dwa te wyżej. I tutaj się pojawia pytanie czy warto dopłacić do garmina.

Edytowane przez carlo497
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wiadomo, ze nie chce, zwyczajnie mam lekkie obiekcje co do aplikacji z Garmina. Nie przepadam jak aplikacja jest od wszystkiego, ona potem zbiera tone innych danych typu ile kroków zrobiłeś z telefonem w kieszeni itp. - coś co mnie zwyczajnie drażni, wolę jak jest dedykowana tylko do licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja garmin connect służy do synchronizacji danych zebranych przez urządzenia garmin jakie do niej przypisałeś a nie z twojego telefonu. To jest profesjonalne narzędzie a nie telefon xiaomi co ci wyliczy ilość kroków i spalonych kalorii bazując na telepaniu się w kieszeni. Nie włączysz sobie na niej rejestracji trasy itd. 

Odpalasz aplikację, synchronizujesz z licznikiem, zamykasz aplikację. Zresztą możesz sobie i licznik łączyć z kompem przez bt odpalając garmin connect w przeglądarce albo i sobie plik z treningu po kablu zrzucać i ręcznie  importować. Po prostu robiąc to telefonem jest o wiele efektywniej i wygofniej

 

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...