Skocz do zawartości

[zwift] trenażer smart czy opaska


torad

Rekomendowane odpowiedzi

@Kaloryfer dzieki

jestem amatorem i aż tak dokładnego wskazania co do wata nie potrzebuje. Bardziej mi zależy żeby utrzymać kondycje nóg itd… przez deszczowe i zimowe miesiące.

przy okazji mam jeszcze jedno pytanie:

opona musi byc wumieniona na „niebieska” do trenazera ale jak to rozwiazujecie jesli nagle chcecie isc na dwor na rower. Za 2 dni znowu zmiana pogody itd… czy wymieniacie za kazdym razem opone? Nie jest to jakos uciazliwe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torad Wymieniane opony co kilka dni jest naprawdę uciążliwe. Jak już wstawiasz rower w trenażer, to raczej będzie tam stał do wiosny. Alternatywą jest drugie koło, ale żeby nie przekładać za każdym razem kasety, trzeba i ją dokupić.

Jeżeli jesteś zmotywowany do regularnych jazd w domu, to kup albo wypożycz sobie trenażer direct drive i nie będzie problemu z wyjściem na dwór.

Edytowane przez SpinOff
Literówka
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica to kilkadziesiat wat. Ma to wplyw tylko na to ze zamiast np grupy C jezdzisz w A. Ale treningi normalnie mozna robic tak samo jak wyscigi i zwykle jazdy.

Uzywalem niebieskiej opony bo moja gravelowa po prostu sie niszczyla i widac bylo okruchy opony na podlodze. Pewnie ze wzgledu na wymiar. Jednak niebieska opona ma inne wlasciwosci i prawdopodobnie bedziesz musial jej uzywac.

Zakladanie i zdejmowanie z trenazera jest strasznei upierdliwe i szybko z tego zrezygnujesz. Wstawisz na jesien rower na trenazer i na wiosne zdejmiesz. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiazaniem jest trenazer DD i rower ze sztywnymi osiami. Montaz i demontaz to 3 minuty.

Edytowane przez Kaloryfer
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaloryfer @SpinOff  dziekuje Wam za cenne uwagi.

Będę korzystał z roweru tak długo jak pozwoli na to pogoda. Następnie przejdę na jazdę w domu do wiosny - najlepsza opcja dla mnie. 
Co do DD może kiedys w przyszłości. na razie zależy mi na utrzymaniu jako takiej formy do wiosny bo w tym roku ciężko było wystartować pod koniec marca 😂

pozdrawiam 🚴‍♀️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...