Skocz do zawartości

[10000 zł] MTB Focus Jam 6.9, NS Bikes


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Od dłuższego czasu nosze się zamiarem zmiany swojego hardtaila Bullsa Coperhead, na rower o pełnym zawieszeniu z oponami 29 cali. Z mojej strony przetestowałem:

  • Focus Jam 6.9
  • NS Define Al 150
  • Dartmoor Bluebird Pro

Chciałbym Was zapytać o to, czy w tym przedziale cenowym ok 10000zl jest warto czegoś innego szukać? Dla mnie największe wrażenie zrobił Focus. Rowerami jeździłem w Szczyrku, Bielsku oraz Srebrna Góra. Ze względu na cenę w kraju rozważam zakup w Niemczech bike24.de. Czy posiadacie doświadczenia z tym sklepem bądź byście mogli polecić sklep w Polsce, który oferuje Focusa Jam 6.9.

Dziękuję, Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Focus Jam, to zobacz ten temat:

Chyba tam nie do końca konstrukcje przemyśleli. Jak tak testujesz to potestuj jeszcze w Bielsku Gianty, a w Szczyrku Treki, może coś jeszcze Ci podpasuje.

Po wymienionych rowerach rozumiem, że szukasz czegoś do haratania w bike parkach, więc jak nie boisz się sprzedaży wysyłkowej:

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/spectral/spectral-29/spectral-29-al-5/3814.html?dwvar_3814_pv_rahmenfarbe=BK%2FSR

 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem ostatnio przed podobnym dylematem, również testowałem Focusa Jam w Szczyrku, niestety potwierdzam problem z otarciami na ramie, model którym jeździłem miał to bardzo widoczne i z tego też powodu z niego zrezygnowałem. Poszedłem w stronę Treka i wybrałem Slash 7, przekracza trochę Twój budżet, ale może warto dołożyć. Ja ze swojej strony zaryzykowałem i dołożyłem, chociaż na początku szukałem czegoś tańszego.

https://www.dobrerowery.pl/trek-slash-7-kolo-29-lava?combination_id=37484&gclid=Cj0KCQjw9fqnBhDSARIsAHlcQYQpsd0mWIMXgOGrWMPtIVWa5JF2JZmiBcpzFdpGAPIyKKe5TvilyIgaAqyXEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na liście Al Define 150 to rozumiem, że akceptujesz cenę ok 12 - tu mocno polecam Canyona Spectrala AL 6. Dziś nie jest dostępny we wszystkich rozmiarach i nie ma promocji, ale w tym roku bywał nawet po 12k. To złoty środek. Jednak AL5 też nie śmierdzi - ma podobny napęd jak Define, jest tańszy i widelec ma lepszy (także lepszy niż Dartmoor, który ma golenie 34mm).

Zobacz też Canyona Spectrala 125 CF 7 (ja mam CF 8 ) - to mniejszy skok, ale lżejszy i bardzo dobrze wyposażony rower o wysokiej wytrzymałości. Z doświadczenia widzimy, że spectral o skokach 160/150 może więcej - ale 125 dużo nie odstaje na trudniejszych zjazdach, producent deklaruje wytrzymałość na pucharowe trasy enduro. Jest dobry na podjazdach, trasach flow oraz technicznych zjazdach, które nie są bardzo szybkie. Wiele zależy jak jeździsz.

Focusa w dobrej cenie sprzedaje w PL piwnicarowerowa.pl. Poznałem zadowolonych właścieli tych Focusów, ale sam nie mam  - czuć, że lekkie nie są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałbym podziękować za wszelkie uwagi, sugestie. Już myślałem, że rower mam wybrany a tu Kolega <NerfMe> wspomniał o obcierającej korbie. Zobaczę tego Treka.
Co do sprzedaży wysyłkowej dziś rozmawiałem z działem sprzedaży firmy Radon. Podobnie jak Canyon tylko przez sklep bike-discount. Przyznam, że trochę się obawiam, jeżeli w sezonie coś się stanie później czekanie na rozpatrywanie gwarancji itp.


Jeszcze raz dziękuję wszystkim za podjęty temat. Wierzbajol – Napisałem prywatną wiadomość aby nie zaśmiecać forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...