Skocz do zawartości

[rower/rama] Canyon Exceed CF 5 - jaki rozmiar


Danieru_san

Rekomendowane odpowiedzi

Przy pierwszym podejściu miałem ustawione siodełko trochę niżej i po pewnym czasie zaczęły boleć mnie kolana. Przestałem odczuwać problemy z kolanami po właściwym ustawieniu wysokości ale w zamian pojawiło się drętwienie dłoni a na samym końcu ból pleców. Przesunąłem swoją pozycję bardziej do tyłu na siodełku. Mostek zostawiłem bo wiedziałem, że pozbędę się roweru. Drętwienia mogłem pozbyć się obniżając wysokość siedziska poniżej wartości, która była z wyliczeń dla mnie właściwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywać rozmiarów typu L, XL między producentami - każdy ma inaczej. Nawet rozmiary typu 22", 20" nie są jednmoznaczne - trzeba patrzeć na szczegóły geometrii, ewentualnie na tabele producenta. Dla mnie Canyon L (187cm) jest idealny, ale nawet między modelami Canyon ma trochę inny podział rozmiarów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz problem. Najprostszym podejściem jest tabelka Canyona (nie kalkulator) która wskazuje L - 183-192. Moje 187 jest w samym środku - jestem szczęściarzem. Twoje 191 jest na krawędzi. Z tego powodu (bycia na krawędzi) nie kupiłem Radona, tylko Canyona, bo tu jestem w środku zakresu. Przesiadłem się z Gianta L, który był mniejszy (wręcz mały), bo inny był podział rozmiarów. Masz 3 wyjścia:

Kupić - przyjedzie, przymierzyć, zwrócić jak trzeba i wziąć ten inny (bez gwarancji, że będzie idealny).

Wybrać innego producenta - np. Radon ma super wartość za cenę i jesteś w środku rozmiaru dla modelu Jealous. 

Kupić w sklepie inny rower.

Ja trafiłem w Canyonie, córka też - jesteśmy zachwyceni. Na ponad 50 dni jazdy w górach poza jedną gumą, mieliśmy poluzowanie korby (którą wcześniej sam demontowałem, więc to moja wina), poluzowanie śrub tarczy hamulcowej i koniec. Miałem też bardzo pozytywne doświadczenie reklamacyjne z Canyonem (ale nie z rowerem, ale z torebką pod ramę). Kolega zaś, kupił rower, zanim go dostał, Canyon obniżył cenę, więc pierwszy zwrócił i kupił drugi w promocji - bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojcio, i chyba tak zrobię. Teraz wezmę L i jedynie wymienię na XL. Mam ograniczony budżet, więc musze pozostać przy Canyonie. Treka już nie chce bo chce wypróbować coś innego. Specialized Chisel, Cannondale Scalpel HT,  Giant XTC wykraczają poza budżet a o Scottcie słyszałem same negatywne opinie. Zastanawiałem się nad Marinem Team Marin ale nigdzie go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...