Skocz do zawartości

[bagażnik na hak] Odległości między rowerami większe niż 19 cm


killgore

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

odkąd syn ma duży rower ze sporym amorkiem mam problem z obijaniem się rowerów na bagażniku na hak (3 rowery, odległość 18,5 cm pomiędzy rowerami). Oczywiście staram się je zabezpieczać, ale przy dużych prędkościach małe, szybkie ruchy kierownic powodują czasami obsunięcie/przetarcie zabezpieczeń.

Czy znacie jakieś bagażniki, gdzie te odległości są większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spinder tx2  i o żadnym obijaniu nie ma mowy.  Jeżdżę z dwoma apline trail xr.  Nie wiem jak dostawką się będzie sprawować bo dopiero przyszła ale jest do 15kg więc trochę kiszka.    Ale sam bagażnik przy dwóch rowerach  genialny i się sprawdza i właśnie nie ma problemu obijania. Tak samo montaż jest szybki. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawke montujesz dwoma ruchami ręki. Są dwa punkty na zaczepy. Przykładasz dostawkę zapinasz jest.    Oczywiście najpierw musisz przykręcić punkty mocowania do niej ale cała operacja zajęła może z 10min z bagażnikiem na aucie. (Łatwiej by było jak bym go zdjął). Może jutro się uda wyrwać na rower to podeślę zdjęcie z trzema rowerami. Wprawdzie trzeci to maluszek ale będziesz miał ogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego powodu kupiłem Uebler i31 Z - ma odległości 220 i 200 mm, lekki, super montaż i obejmy do karbonowych ram. Jest wersja z czujnikami cofania, kupiłem bez i trochę żałuję. Wożę dwa Canyony Spectral (widelce lyrik i fox 36) i jednego gianta trance (Fox 34). Jest ok, ale montować trzeba starannie, by były odpowiednio przesunięte, bo pancerz przerzutki ociera o goleń widelca sąsiada. Jednak twarde elementy się nie stykają i mają luz.  Ogólnie wszystkie bagażniki na 3 rowery są znacznie ciaśniejsze niż na dwa. Na moim aucie mogę na niego dać 3 rowery po 25kg, a sam bagażnik waży tylko 18kg i składa się bardzo zgrabnie. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrisK

Rozumiem, że punkty mocowania mogę zostawić już na stałe? I czy dostawka też jest w odległości 27cm?

@Wojcio

Może nie wszystkie, ale rzeczywiście znakomita większość. Ten TX2 i najnowsze Thule mają bardzo duże odstępy, ale TX2 nie ma wersji stricte pod trzy rowery, a Thule Epos ma nieco zaporową cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @killgore no niestety nadstawka jest do bani.   Jest bliski i to za blisko.  Możliwe że mały rower zapnę na nim ale nie walczyłem bo się rower z nadstawki ocierał o mój więc wrzuciłem trzeci rower w bagażnik. 

Gdyby nie to że będę miał dostęp do busa to po ostatnim pakowaniu podjąłbym decyzję o naprawie 807 🤣   koszt niewiele większy niż sensowny bagażnik na trzy rowery a wygoda wieksza bo wrzucałem trzy rowery w bagażnik bez składania i trzy osoby mogły jechać wygodnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja po zrobieniu rozeznania trochę zaryzykowałem (mało recenzji w sieci, znalazłem jedną po włosku) i kupiłem Peruzzo Zephyr 3 za ok. 1,5k.

Muszę przyznać, że jest to przyjemne zaskoczenie - odstępy są ogromne (25 cm), całość przyzwoicie wykonana. Byłem już na jednym wypadzie w góry (~300 km w obie strony) i całość sprawowała się bez zarzutu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Peruzzo ma kiepski system montażu na kuli... system sprzed 10 lat, dziś już trochę słaby. Rzeczywiście na 2 ciężkie, duże rowery w oponami do 3,2 cala to ten Spinder TX2 będzie super. Dostawka jest raczej na mały rower, tam jest 14 cm odstępu, ograniczenie do 15 kg i 120 cm rozstaw osi. Na bazowych miejscach wejdzie rower do 140 cm rozstawu kół, mój GHOST ASX ma 135 i jest idealnie. Na 3 rowery duże raczej poszedłbym w model z tej samej fabryki Prouser Diamant FG3. Duży składany jak walizka, odstęp między rowerami 23 cm, wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...