Skocz do zawartości

[Porady] Właściwy rower przy problemie z bólem pleców.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze,

od niedawna zacząłem bawić się w dłuższe wycieczki rowerowe za miasto (100% asfalt) wynajmowanym Gravelem Triban520 z Decathlonu, dopiero po zrobieniu jednego dnia 120km napotkałem problem z bólem pleców (przy krótszych wycieczkach na nic nie narzekałem). Szybka wizyta u ortopedy i diagnoza w postaci zwyrodnienia i wygiętych odcinków lędźwiowych i sugerowana ostrożność przy podobnym obciążaniem kręgosłupa. 

Moje pytanie jest następujące:

Czy do takich warunków, o których wspomniałem (100% asfalt, przejazdy od 60 do 120km) - istnieją modele "bardziej wyprostowane" rowerów, o wygodniejszych ramach? Od czasu do czasu dojadę ścieżką rowerową do pracy, mieszkam jednak na tyle blisko (1,2km) że nie traktuję jazdy po mieście jako targetu takiego roweru.

Może wystarczy wybrać odpowiedni model i na bikefittingu ustawić najwygodniejszą pozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już rozważasz bikefitting to warto wybrać taki, który jest prowadzony przez fizjoterapeutę. On dużo lepiej będzie w stanie stwierdzić z czym masz problem, i co zrobić, żeby go naprawić, niż banda randomów w internecie, która nie wie o Twoim ciele nic. Oprócz ustawienia pozycji, najczęściej też jest usługa sizingu - doboru rozmiaru roweru dla Ciebie. Polecam podzwonić i uderzyć tam z takim pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower a zwłaszcza szosa czy gravel to średni pomysł przy problemach z kręgosłupem i nie chodzi nawet o pozycje na nich ale o długotrwałą monotonną jazdę w jednej pozycji. Wzmocnij i uelastycznij gorset mięśniowy poprzez odpowiednie ćwiczenia, basen itd a dopiero potem pomału wprowadzaj rower, może jakiś cross albo treking bardziej Ci podejdzie. 

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...