Skocz do zawartości

[Shimano BR-M395] Wymiana tarcz, klocków vs upgrade hamulców


salo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Wróciłem po latach do regularnego jeżdżenia i ponownie pojawiam się na forum:) Chciałbym się skonsultować co do sposobów na poprawę działania hamulców w moim Cube Attention (2014), tym bardziej, że od niedawna jeżdżę również z przyczepką ważącą ponad 45kg:D

Kupiłem już zestaw do odpowietrzania. Czytałem też na forum, że BR-M395 nie są najlepszym modelem, ale mogą zyskać po zamontowaniu lepszych i ewentualnie większych tarcz. Aktualnie mam zamontowane SR-RT30-S i rozważam SM-RT64 lub SM-RT70 (180mm z przodu z adapterem SHIMANO SM-MA-90-F180 i 160mm z tyłu). Czy to dobry wybór? Którąś opcję lepiej wybrać w moim przypadku? Czytałem, że polecane są SM-RT66, ale musiałbym dokupić adapter na Centerlock.

Ewentualnie polecacie jakieś konkretne klocki do tych tarcz? Z tego, co czytałem, to pasują do nich B05S, a G05S tylko do lepszych modeli hamulców.

Z czasem pewnie pomyślę na przejście na hamulce deore, przynajmniej z przodu, ale najpierw chcę sprawdzić opcję bardziej budżetową.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

Salo

Edytowane przez salo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wieksze tarcze to jedno do tego możesz dorzucić klamki z servo wave. Od mt500 zwyż posiadają ten system.

Co do tarcz to wyższe modele nie są kompatybilne z niższymi modelami haulców, można to sprawdzić na stronach shimano i o ile pamietam to raczej klocki B05S nie są zamienne z G05S

Są do innych zacisków i tarcz. Znaczenie ma szerokość tarczy w miejscu gdzie trze po niej klocek.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przecietny Dzięki za odpowiedź. Właśnie znalazłem tabelę kompatybilności Shimano i widzę, że BR-M395 współpracują z szerokimi okładzinami, a wyższe modele z wąskimi. Z tego powodu powinno się z nimi używać tylko tarcz przeznaczonych do tych szerokich okładzin: SM-RT56, SM-RT54, SM-RT30, SM-RT26, SM-RT10, RT-EM300.

W takiej sytuacji nie wiem, czy jest sens kombinowania. Może zrobię odpowietrzenie, wymienię klocki z tyłu (tam mam głównie problem), a jak nadal będzie za słabo, to pomyślę o wymianie hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotną poprawę zyskasz dopiero przechodząc na hamulce Deore (m6000, m6100) i sesnu kombinowania z obecnymi brak. Oczywiście większej średnicy tarcze poprawią siłę hamowania. Klocki b05s są wystarczające. Jeśli miałbyś montować większe tarcze to lepiej szukać szlifowanych obustronnie co ma wpływ na lepsze smaooczyszczanie się układu z syfu i zużytego materiału z klocków (3rd party, shimano takich nie robi do szerokich klocków).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...