Skocz do zawartości

[sztyca] Co dla grubasa ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem na etapie poszukiwania sztycy amortyzowanej do jazdy MTB. Głównie jazda po lesie, ale również zdarza się polatać po asfalcie. Z tego co czytałem, większość osób poleca sztycę marki SUNTOUR. I teraz pytanie jaki model wybrać, ponieważ jest ich sporo. Moja waga to ok 100 kg, wzrost 191 cm. 

 

Możecie coś polecić, dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NCX-ach masz wymienne sprężyny:

image.png.c3492dcddf49977e93924af5623eba7c.png

Standardowa jest teoretycznie do 95 kg, ale niekoniecznie oznacza to, że przy 100 kg bedzie dobijać. Ja ważę trochę mniej i jeżdżę na stndardowej bez podkręcania regulacji na max.

Dokup pokrowiec na pantograf, chroni przed zabrudzeniem i sztyca nie rzuca się tak w oczy (co może być przydatne jak zostawisz gdzieś rower bez opieki).

Obecnie Suntour sprzedaje modele SP-12 i SP-17. Ale na wyprzedażach można wciąż kupic starszy SP-11 w cenie poniżej 300 zł

https://www.rowertour.com/p/164060/sztyca-amortyzowana-xlc-sp-s11-suntour-ncx?gad=1&gclid=EAIaIQobChMI5rCC9PWrgAMVLZKDBx1_CQNPEAQYASABEgIcEvD_BwE

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Garlock wielkie dzięki za wytłumaczenie. Czy patrząc na tabelkę muszę wybierać modele z "twardością " hard. Wg tabelki wrzuconej przez Ciebie to są dwa modele SP12 NCX oraz SP12 NCX PSS. Dobrze to rozkminiłem ? :)

 

edit:

W sumie to każdy  model z tej tabelki o twardość hard, będzie pasował. Tylko muszę zwrócić uwagę na kod seryjny. 

Edytowane przez Legion84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w sklepach sprzedają sztyce o róznej twardości, zwykle jest to pewnie "standard" a twardą treba dokupić np:

https://allegro.pl/oferta/suntour-ncx-twarda-100-120kg-sprezyna-do-sztycy-13056480844?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_pmax&ev_campaign_id=17967208976&gclid=EAIaIQobChMItZfN9resgAMVJAkGAB3LwgLtEAQYAyABEgIziPD_BwE

musisz spytać przed zakupem czy maja inne opcje.

SP12 i SP17 to są aktualne modele. Jak pisałem wyżej, mozna taniej kupić wcześniejszy model SP-11

Wg danych Suntura średnice sprężyn zeleżą od średnicy sztycy, więc ta z allegro nie wiadomo do jakiej sztycy dokładnie pasuje.

Edytowane przez Garlock
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...