Skocz do zawartości
  • 0

który rodzaj wybrać enduro, trail czy może coś innego ?


Gość xyz

Pytanie

Cześć, szukam roweru do wycieczek w górach - głownie beskidy chociaż nie tylko, takiego który będzie w stanie przyjemnie podjeżdżać jak i na zjazdach dawać sobie radę.

Aktualnie użytkowałem hardtaila XC i o ile na podjazdach było całkiem spoko tak zjazdy to już nie koniecznie, trochę jednak ta geometria dawała się we znaki - a gdy przypinałem torby to tylko było gorzej, tym bardziej że rower ma już ponad 6 lat więc na dzisiejsze standardy to i tak już jest mocno archaiczna :) 

Nie wiem czy celować w trailowy czy może bardziej enduro ? A może coś z segmentu downcountry ? 

Raczej skłaniał bym się ku HT niż FS ale to w zasadzie jeszcze muszę sam ze sobą przedyskutować :) 

Nie chodzi mi tyle o konkretny model ale raczej o małą podpowiedź co się lepiej sprawdzi w takich całodniowych lub kilkudniowych wycieczkach po górach. 

Budżetu na razie nie określiłem sobie dokładnie, ale raczej nie chciałbym przekroczyć 13 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No - to zależy co masz na myśli pisząc "enduro". Jakiś aluminiowy full 170/180 mmm skoku to fakt, słabo. Ale taki Canyon Spectral (150/160) to już podjeżdża fajnie. Ale realnie też bym celował w rowery trail - takie jak Canyon Neuron, Giant Trance i podobne o skoku widelca 140 plus minus 10. Beskidy są często wymagające - zjazdy po korzeniach, kamienie - jak to nie wyścig XC, to lepiej trail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...