Skocz do zawartości

[napęd] sprawdzenie konfiguracji napęd z komponentów szosowych 1x


hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

Część. Planuje wymianę napędu w rowerze. Chcę zbudować 1x10 lub 1x9. 

Proszę o potwierdzenie czy wybrane części są w pełni kompatybilne. Mufa ramy 68mm, piasta tył 135 mam, rower crossowy, hamulce v brake. 

Specjalnie nie podaje ilości zębów, nie chcę żeby dyskusja zeszła z kompatybilności na dobór przełożeń. 

 

Konfiguracja 1:

- suport SM bbr60

- korba FC-RX600-1

- przerzutka tył RD-RX400

- klamkomanetki Tiagra  ST-4700R

- kaseta CS-HG50-10

 

oraz Konfiguracja 2

- suport SM bbr60

- korba FC-RX600-1

- przerzutka tył RD-R3000

- klamkomanetki Sora ST-R3000

- kaseta CS-HG400-9

 

Nie znam się na napędach szosowych, co widziałem to wziąłem pod uwagę ale nie chciałbym czegoś przeoczyć

Edytowane przez hawkeye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież czuć łydką że chcesz złożyć typowego ''taniego'' gravela, tyklo nie wiem po co brać taką drogą korbę, weź jakąś korbę pod 104bcd na h2 lub kwadrat i zębatkę NW 40t.

Różnica miedzy Sorą a Tiagrą to jedna zębatka więcej na kasecie i blokada wózka w grx400.

 

Lewą klamkę możesz wziąć Apexa od Srama

DSC01018.png.0712c47bdd258f0b043d894d03f05fea.png


 

DSC01017.png.43f96c38d6ba09b3106cb746f82587fa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co w tym złego ? Rowery gravelowe oferują żałosne wyposażenie w stosunku do ceny. 

Korbe mam aktualnie M5100-2 ( z zębatka NW) ale chciałem cos faktycznie jednorzędowego. Sprawdzę ile mam miejsca do widełek.

 

Czy reszta tego sprzętu jest ze sobą kompatybilna i poza miejscem do widełek coś jeszcze warto sprawdzić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.07.2023 o 16:05, Dokumosa napisał:

Korba może haczyć o rurki tylnego trójkąta. Szosowe są wąskie.

W miejscu gdzie kończy się ramię korby rozstaw widełek mam 12 cm. Obecna korba ma q-178,5 ta o którą pytałem 151. Czy grubość ramion w korbach szosowych i MTB jest taka sama (czyli około 1cm)? Jeśli tak to raczej nie ma szans żeby wsadzić tam GRX  😕

Zostałoby może po 4 mm miejsca. 

 

BTW jest już Sora. Dzięki za radę z hamulcami. Klamkomanetki działają bez problemu z mini v-brake accent . Nawet nie sprawdziłem jak było to było na zwykłych v brake. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...