Skocz do zawartości

[Gravel] na ramie 26


Rekomendowane odpowiedzi

Witam majsterkowiczów. Złożyłem gravela na ramie na koło 26. Wcisnąłem do ramy koło 28 z oponą 42×622. Zastosowałem hamulce tarczowe więc sprawa prosta jeśli chodzi o hamowanie. W ramie są poprzeczki które ograniczają wysokość opony, spłaszczyłem je młotkiem ( przedstawiłem to dokładniej na mym kanale na YT- Projekt Frankensztajn https://youtu.be/KjBebhTJsE0). Widelec alu już 28. 

20230707_114440.jpg

20230707_114503.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ZieleniakRM napisał:

Złożyłem gravela na ramie na koło 26

Ile to to waży? Bo mam wrażenie, że mój alu na deorext i mańku machete jest lżejszy ( z pedałami M8140 i dwoma koszykami ) waży 10,8 kg

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Złożyłeś? Chcesz napisać, ze go robiłeś od zera? Jeśli tak, to chyba najbardziej idiotyczny pomysł wg mnie.

Dla mnie ten rower jest zupełnie bez sensu, ciężki, z geometrią jest coś nie tak skoro zastosowałeś taki mostek. Z dostępem do manetek, do których musisz zmienić pozycje rąk żeby zmienić przełożenie. Nie rozumiem po co, sentyment? Chociaż sentyment i traktowanie ramy młotkiem chyba raczej nie idzie to w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że rower to wolność w każdym tego słowa znaczeniu. Chyba nie dla wszystkich :)     Ale dobra, ten sprzęt musiałem jakoś wypróbować, siodło dałem takie bo takie miałem, i opyle go z nim, następny właściciel sobie zmieni jak będzie chciał. A manetki, no cóż, gieeriksy to droga impreza, klamkomanetki szosowe też. Wiemy jak jest wszystkich się nie zadowoli. Rower może i jest ciężki jak na standardy, Ale można nim pruć przez miasto i szutry jak wściekły, za małą kase a nie za sześć czy siedem tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
11 godzin temu, ZieleniakRM napisał:

Zawsze myślałem że rower to wolność w każdym tego słowa znaczeniu. Chyba nie dla wszystkich

Chłopie nie mam z tym problemów. Szanuję, że są ludzie na tym świece, którzy widzą potencjał w czymś co wiele osób oddałoby na złom. Fajnie! Dzięki Wam ten świat jeszcze nie stał się jednym wielkim składowiskiem odpadów. :)

Napisałem swoje zdanie, ze dla mnie ten projekt jest bez sensu z powodów wymienionych wyżej. O ile ja mógłbym na tym rowerze jeździć bo po prostu lubię jazdę na rowerze, to na pewno nie władowałbym w niego nic ponad to co się zużyje, a już na pewno nie próbowałbym go przerobić na gravela. Bo ani to teraz gravel, ani mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...