Skocz do zawartości

[ścieżki rowerowe Warszawa] bezpiecznie do celu?


iks

Rekomendowane odpowiedzi

Punkt Startowy w Polsce - a końcówka to: Piaseczno - potem Las Kubacki - Służewiec - Okecie - ? 

Sciezkami do celu: Fort Bema. Jak to dojechać na luzie, pierwszy raz rowerowo w Warszawie. Stres. 

https://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=rowery 

Jest kilka apek, Traseo w wersji premium pewnie ma jakieś bazy.... 

PS. Jakie fajne ścieżki płaskie do Kampinosu dla mtb na slickach polecicie, ewentualnie ślady .gpx, nigdy w życiu tam nie byłem? 

Edytowane przez iks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jets droga rowerowa na Puławskiej.

Potem Stegny, Okęcie do Łopusząńskiej od Zwirki Wigury? Coś tu na mapie widzę że tu akurat nie byłoby łatwo.

Potem Dworzec Zachodni, przejsciami podziemnymi? Chyba od Dworca Zachodniego do Bemowa łatwiej?

@ChuChu dasz jakieś rady, bo czas nagli, ale chyba ten temat do kasacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zachodniego tam przejsciami podziemnymi? Nie byłem tam wiele lat, zwykle wysiadam na centralnym pociągiem. 

PS. W warszawie od fortu bema są jakieś ładne sciezki aby w nocy zapuscic się w miasto, nigdy duzego miasta na orwerze nie widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu na zdjęciu zatrzymałem sie linią na Grójeckiej, aleja 4 czerwca jest to czerwony punkt. 

Na Nowe Włochy jechać? Bo sądziłem że Na Dworcu Zachodnim mam wysiąść.

capture_001_06072023_185502.thumb.jpg.eb22a5921428cf3aabc47f7c90e665aa.jpg

Szybki temat, wybacz, jeszcze będę sprawdzał na Google Maps, ale tutaj wężykiem widze jest jazda :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam na Włochy... Z Zachodniego jedziesz do Górczewskiej ścieżką. Skręcasz z Prymasa w lewo w Górczewską i dojeżdżasz do Ratusza Bemowo. Skręcasz w prawo w Powstanców i dojeżdżasz do Dywizjonu 303. Jedziesz i dojeżdżasz do Lazurowej w prawo. Dojeżdżasz do Kocjana i jesteś już prawie na miejscu, bo jak dojedziesz do lasu to będziesz w domu to znaczy na WATcie :)

 

EDYTA

Na Fort Bema jeszcze łatwiej. Noe wiem czemu WAT mi się wkręcił:)

Od Zachodniego jedziesz na północ Prymasa. Przejeżdżasz trasę toruńska wiaduktem/kładka i na skróty przez płot przy strzelnicy tu  https://maps.app.goo.gl/A3vzj3QhfLxTgKED6 dojeżdżasz do Waldorffa i jesteś na Fortach

Edytowane przez vincek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz jak na prochach!!! Iks

🙃  ale kolega dobbrze napisał…  przy zachodnim  pod torami ścieżka w stronę Górczewskiej i lewo na Zachód… Fort Bema to daleko słaby punkt na nocne krótkie zwiedzanie. Chyba lepiej rano skorzystać z miasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itr poproszę moderację o skasowanie gdy nakreślę sład. gpx

Po prostu nie mam czasu za dużo, a to jest prawie 30km po wielkim mieście, w upał, pierwszy raz będę się przedzierał przez Warszawę. Czuję mega stres. Owszem robię długie trasy nawet ponad 200km dziennie, ale i tak od rana będę w trasie, jakimiś wężykami jeździł, a także wzdłuż S7.

Dzięki wszystkim za wyrozumiałośc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iks Nie napisałeś o co dokładnie pytasz na razie wyłowiłem Dw Zachodni i Fort Bema jako trasę  na kwaterę. 😃 wcześniej jakieś inne lokalizacje padają.  
 

Ból larwy i miasto nocą - jutro piątek weekendu początek 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iks z Fortu Bema jak dojedziesz na trasę toruńska, to już blisko nad Wisłę. Jednak jeśli,to ma być piątek, to rzeczywiście towarzycho bedzie tam wstawione. Mimo wszystko, widok z dzikiego brzegu (wschodniego) w na centrum Warszawy jest spoko i trasa świetna.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz jadąc teraz 200 km rowerem do nas to masz wybaczone, myślałem że pociągiem,  😬🙂 jeśli jeszcze nie wyjechałeś to napisz  gdzie planujesz  przekroczyć granicę Warszawy bo tego nie zrozumiałem, skąd ta Warszawa Zachodnia? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itr tam od Żwirek do Zawiszy trzeba jechać dwupasmdwupasmówką. Jakbym mógł zaproponować, to bym tak pokierował: https://maps.app.goo.gl/kNJtLSytdmcFBP958

Jednak od 8.07 ma być remont narondzie Wolnego Tybetu, ale ma być przejezdne dla rowerów. 

Dodatkowo na Racławickiej trzeba trzymać się południowej strony jezdni. 

Najlepiej wytyczyć na czymś lepszym niż mapsy.

 

Edytowane przez vincek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą trasę i do Zawiszy to taki krótki kawałek, że nam kolega po chodniku pociśnie, potem przy płocie Filtrów, albo po jezdni  jak już się uprze.  ( od Łazienkowskiej do Zawiszy to może 1000m?  Pod Geologią  przy dinozaurze jest DRR)  moja opcja jedzie przez szklane wieżowce  i namiastkę bycia w mieście  to jedyna zaleta,

Prymasa  ( Twój link) jest praktyczna, ale szara z ekranami. Taka trasa na padakę byle do spania dojechać…   IKS sobie wybierze w zależności od humoru.

Odcinek przy Galerii Mokotów kiedyś mnie opadł rąk napadał bo były dziury i kostka, ale może był remont . Dlatego uciekam w stronę Lotniska  na Żwirki śladem jeszcze przed Galerią

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale pamiętaj, że filtry są fajne, ale od środka.  A tak na serio, to ten odcinek od Łazienkowskiej do Zawiszy to akurat w tą stronę jest trudny do przejechania dla osoby, która nie śmigała w tamtych rejonach.

Jednak jak się wstawi do navi to może pociągnie, ale trzeba być tam uważnym jak się nie zna miasta.

Ekrany to siara, ale można tam rozwinąć trasę o parki na Woli + lasek na Kole i ekrany się ominie. Kwestia czasu jaki się ma na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To końcówka trasy 200 km 😀

Także reasumując  trudny moment z tymi chodnikami po drodze :

lewą stroną  do pomnika Lotnika na północ po chodniku az do placu dużego z tramwajami ( Zawiszy ) .

Droga rowerowa nie tylko w Warszawie skacze lewa <->prawa strona jezdni.   Ważne żeby przy ul Banacha być po lewej 😀.  Dinozaur. Następny czek point to pomnik Lotnika. Potem Plac Zawiszy i Warszawa Głowna. Muzeum Powstania i powrót na prawą stronę. 
 

Potem częściowo po jezdni  ulica Powązkowska, ale i na niej pojawia się obok czasem droga rowerowa.  
 

Trasa przez  Banacha do Prymasa jest bardziej droga rowerowo, i tak jak pisałem w stanie „ząbi” będzie  lepsza. A jak głód miasta to po mojemu. W szczycie komunikacyjnym lepsza trasa Prymasa - Vincka.  Także Vincku zostałeś prymasem 😄

Edytowane przez itr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slabo to widze. Ktos mi narysowal bezpiecznie od stegny do okecie. Mozecie mi ten slad w brouter narysowac i ba PW najlepiej? Jakies ekrany przechodzenie wtf nie ma sciezek? Pol biedy chodniki. W upale takie atrakcje juz widze krazenie i nerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżek jest pełno, sam codziennie tamtędy jeżdżę. Natomiast jest też masa przejazdów, zmian stron itd. Żeby po Warszawie znaleźć sensowną trasę, trzeba się nakręcić i naszukać. Wtedy już nie jest tak źle. Startując z Łopuszańskiej, mam pętlę około 30 km po naprawdę dobrych asfaltach i DDR.

Nie wiem czego się spodziewałeś po dużym mieście. Autostrady przez środek? No i trochę późno się zabrałeś. Każdy ma inną koncepcję.

Swoją drogą, to na Google Maps jest nakładka "trasy rowerowe". Zerknij sobie sam i zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cudów, dwie najprostsze trasy na stole, decyzja do ogarnięcia samodzielnie,

trzecia okrężna czyli przy Wyścigach w prawo—> Dolina Służewiecka ( bokiem Stegien)  do Czerniakowskiej i potem nad Wisłą do trasy Toruńskiej .wzdłuż Trasy Toruńskiej  w lewo. Po jej  południowej stronie aż do Pętli Autobusowej  na Marymoncie,  tam przeskok na północną stronę (przy stacji benzin.)

( bez Okęcia!!!, całe bulwary, Syrenka,  uwaga szkła pod mostami w Centrum, gdzie dużo nocnego życia ostre krawędzie gromadzi) 

Każdy wariant prawie cały po drogach rowerowych. Ale tych nie ma wszędzie i czasem są teleporty.  Sporo stoi się na światłach. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste dla kogoś kto jeździ po dużych miastach.

Tu mi brouter narysował sam od Okecia.

capture_001_07072023_083551.jpg.e947195793cc480f37c96eb8366d5f69.jpg

13 godzin temu, vincek napisał:

Od Zachodniego jedziesz na północ Prymasa. Przejeżdżasz trasę toruńska wiaduktem/kładka i na skróty przez płot przy strzelnicy tu  https://maps.app.goo.gl/A3vzj3QhfLxTgKED6 dojeżdżasz do Waldorffa i jesteś na Fortach

Start jak wyzej punkt czerwony? Ta kładka nic mi nie mówi. 

Jeszcze mi Wolska, Ks. Janusza prosto idzie na wysokości F. Bema. Tu jest główny problem, mimi że mam powerbank, i mapka w smartfonie, ostatnie 15km to będzie zygzakiem i znając siebie nerwówka. 

2 godziny temu, ChuChu napisał:

No i trochę późno się zabrałeś. Każdy ma inną koncepcję.

No racja, 10 godzin minimum w trasie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...