Skocz do zawartości

[do x zł] Szukam trekinga/wycieczkowca/commutera


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam dla siebie roweru do wszystkiego (czyli wiadomo - do wszystkiego do niczego 🤣).

Generalnie rower z przeznaczeniem na wycieczki - również kilkudniowe więc musi być wygodny, oraz na codzienne kulanie się po mieście (zakupy itp.) więc dobrze by było jakby był wytrzymały i praktyczny.

Koniecznie z Alfine 11 (tak wiem że cieknie 😛 ale przejechałem się na takim i się zakochałem w piastach wielobiegowych).

Mój budżet przemyśli każdą propozycję do powiedzmy 10 tyś.

Macie jakieś ciekawe propozycje?

Interesujący jest np Rose Black Lava 2 z paskiem chociaż raczej skłaniam się ku łańcuchowi z powodu ogólnej dostępności i niższej ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Interesujący jest np Rose Black Lava 2 z paskiem chociaż raczej skłaniam się ku łańcuchowi z powodu ogólnej dostępności i niższej ceny.

Dostępność oczywiście jest różna jednak biorąc pod uwagę żywotność to chyba wolałbym ten pasek z uwagi na brak serwisu i ciszę. Łańcuch musisz smarować więc trzeba brać pod uwagę koszt smaru/środków do czyszczenia i czas jaki na to poświęcasz

Rose bardzo spoko ale ponad 15,5kg to nie jest mało

Możesz zerknąć na

https://www.bike-discount.de/de/cube-travel-slx-olive-n-black

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

Dostępność oczywiście jest różna jednak biorąc pod uwagę żywotność to chyba wolałbym ten pasek z uwagi na brak serwisu i ciszę. Łańcuch musisz smarować więc trzeba brać pod uwagę koszt smaru/środków do czyszczenia i czas jaki na to poświęcasz

Rose bardzo spoko ale ponad 15,5kg to nie jest mało

Możesz zerknąć na

https://www.bike-discount.de/de/cube-travel-slx-olive-n-black

 

A rama w paskowcu nie jest "słabsza", narażona na pękanie przez to że jest dzielona?

Ta waga w Rose jest podana razem z blokadą na tylne koło która lekka nie jest to pewnie ze 14,8kg będzie ważył, no ale to i tak o ok 1kg więcej niż Cube którego mi wysłałeś 🙂  no ale bagażnik w Rose jest masywniejszy więc w sumie chyba nie będzie aż tak dużej różnicy.

Ten Cube jest fajny ale nigdzie nie dostępny ☹️ chyba że ja nie umiem szukać.

Mam taki fajny łańcuch że bez szlifierki nie da rady, a też na długo roweru samego nie zostawiam.

Edytowane przez k0t3c3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...