Skocz do zawartości

[kompatybilność] przerzutka z kasetą


flak

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przerzutka tylna Deore RD-T610 SGS 10 rzędowa, srebrna,  nie jest kompatybilna z  kasetą CS-M4100-10 ? - tak wynika z katalogu, ale czy tak jest naprawdę? 

Obecnie przerzutka ta pracuje mi z kasetą 10 rzędową ale 36 zębów, a zależy mi na 11-46, a taki układ ma właśnie CS-M4100-10

Proszę o wsparcie, bo jeśli nie to będę musiał wymienić całą przerzutkę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, flak napisał:

 

Przerzutka tylna Deore RD-T610 SGS 10 rzędowa, srebrna,  nie jest kompatybilna z  kasetą CS-M4100-10 ? - tak wynika z katalogu, ale czy tak jest naprawdę? 

Obecnie przerzutka ta pracuje mi z kasetą 10 rzędową ale 36 zębów, a zależy mi na 11-46, a taki układ ma właśnie CS-M4100-10

Proszę o wsparcie, bo jeśli nie to będę musiał wymienić całą przerzutkę. :(

Nie jest kompatybilna, musisz wymienić całą przerzutkę.

@RabbitHood Pojemność dotyczy maksymalnej długości łańcucha którą przerzutka może wybrać, ma się nijak to rozmiaru kasety. Przy trójtarczu i kasecie 11-36 mamy 47T łańcucha do wybrania.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka trekkingowa zazwyczaj trafia do korby 3rz gdzie nie musi obejmować dużej kasety, a powinna mieć duża pojemność dla łańcucha . Do dużych kaset częściej pasują przerzutki gs z mniejszą pojemnością, ale budową pantografu przystosowaną do dużej rozpiętości kasety jak w układach 1x czy 2x. Problemem w tej przerzutce jest jej budowa i czy będziesz miał korbę 1rz 38z czy 3rz to nic nie zmieni. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem wszystko w teorii kompatybilne ale na jedynce z tyłu korba się obraca tak jakby skokowo. O nic nie ociera, odległość zębatki od kółka przerzutki zachowana. 
Co to może być? Czy za duża korba i łańcuch jest za mocno napięty? Może suport za długi i kąt łańcucha zbyt duży?

Zdjęcie 

Zdjęcie napędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...