Skocz do zawartości

[pozycja] Rower górski MTB Rockrider XC 100 29 - problem z pozycją czy trzeba zwrócić?


insaix3

Rekomendowane odpowiedzi

@slavi hamulce wymieniane na nowe (tarcza, zacisk, klocki). Ten charakterystyczny dźwięk pojawia się tylko przy dużych prędkościach. 

Całkiem inny dźwięk występuje przy ostrych skrętach, wtedy tarcza jakby tarła o coś jeżeli o to ci chodzi i występuje, a raczej występowało i to sporadycznie (pewnie o tej blaszce mówisz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. przy szybszej jeździe to właśnie może być słychać. przy ostrych/nagłych skrętach(takie szarpanie kierą) to tarcze o klocki  - szczególnie wiotkie tarcze 180mm+ bez pająka.

wymiana na sztywniejszą z dużym pająkiem pomoże.

 

tarcza może zwyczajnie dzwonić też o klocki albo właśnie o blaszkę. czasem ta blaszka się tak układa (bo jest za wąska przy zgięciu/zacisk za głęboko) że raz dzwoni a raz nie.  

 

spróbuj zrobić ze dwa zdjęcia w przybliżeniu od strony zawleczki ( tak pod kątem z góry i z dołu zacisku)żeby było widać prześwitujące szpary między klockami a tarczą może się uda zobaczyć.

sam zresztą popatrz czy jak zakręcisz kołem to tarcza w którymś miejscu nie zbliża się do klocków. .... w czasie jazdy pod obciążeniem będzie dzwoniło

 

jeżeli blaszka odpowiednie poszerzenie blaszki tylko w miejscu zgięcia pomaga .... ale dosyć trudno to zrobić żeby nie zmienić całego kształtu/geometri blaszki sprężynki bo po montażu w innym miejscu się wygina i wtedy już drze o tarcze.

ciężko to zdalnie naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slavi napisał:

tak. przy szybszej jeździe to właśnie może być słychać. przy ostrych/nagłych skrętach(takie szarpanie kierą) to tarcze o klocki  - szczególnie wiotkie tarcze 180mm+ bez pająka.

wymiana na sztywniejszą z dużym pająkiem pomoże.

 

tarcza może zwyczajnie dzwonić też o klocki albo właśnie o blaszkę. czasem ta blaszka się tak układa (bo jest za wąska przy zgięciu/zacisk za głęboko) że raz dzwoni a raz nie.  

 

spróbuj zrobić ze dwa zdjęcia w przybliżeniu od strony zawleczki ( tak pod kątem z góry i z dołu zacisku)żeby było widać prześwitujące szpary między klockami a tarczą może się uda zobaczyć.

sam zresztą popatrz czy jak zakręcisz kołem to tarcza w którymś miejscu nie zbliża się do klocków. .... w czasie jazdy pod obciążeniem będzie dzwoniło

 

jeżeli blaszka odpowiednie poszerzenie blaszki tylko w miejscu zgięcia pomaga .... ale dosyć trudno to zrobić żeby nie zmienić całego kształtu/geometri blaszki sprężynki bo po montażu w innym miejscu się wygina i wtedy już drze o tarcze.

ciężko to zdalnie naprawić.

Dzięki za porady:) 

Wiesz, problem w tym, że już 2 razy to naprawiali ( raz stacjonarnie, raz wysyłkowo do Łodzi), w obu przypadkach wymienili tarczę hamulcową (w drugim tarcza Avid, oraz klocki i zacisk). 

Zdjęcia zrobię do godziny czasu.

6 godzin temu, XC100S napisał:

Ale jest gwarancja, tak ? 

Oddaj to jak nie mogą zrobić i weż nowy lub inny. 

Szkoda czasu na to. 

Ciągnąć to na forum można jak byś sam miał to zrobić. 

To jest ten"mocny" rower, który mi poleciłeś, w 1,5 miesiąca już 1 reklamacja i 2 naprawy gwarancyjne 👍😅

Edytowane przez blackeagle94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XC100S Nie chce oddać jeszcze, bo będę ponownie szukać rower nie wiadomo jak długo, a sezon się już powoli kończy. Bardziej pasowałby mi deal w postaci zwrotu części gotówki za rower ( nie wiem, za nowe koło?), niż go oddawać. Wtedy mógłbym sobie kupić 2 nowe koła z węższą oponą, szybszą oponą na asfalt i mieć na podmianki, a te stare mieć do lasu nadal, bo tak to sobie wyć to może, obciachu nie ma (dobra, dziki będą się tylko śmiać) 😅.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi nie wypominaj że cię na minę wsadziłem :)

Chyba tylko zwrócić będziesz go mógł jeżeli wciąż problem występuje mimo kolejnych "napraw". 

Nie dadzą nic w ramach rekompensaty. 

No właśnie, sezon się kończyć będzie to go zwrócisz a na nowy kupisz nowy rower. 

Tylko nie np Treka itp, bo taki numer już nie przejdzie jak w Decathlon.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, XC100S napisał:

To mi nie wypominaj że cię na minę wsadziłem :)

Chyba tylko zwrócić będziesz go mógł jeżeli wciąż problem występuje mimo kolejnych "napraw". 

Nie dadzą nic w ramach rekompensaty. 

No właśnie, sezon się kończyć będzie to go zwrócisz a na nowy kupisz nowy rower. 

Tylko nie np Treka itp, bo taki numer już nie przejdzie jak w Decathlon.  

 

Akurat wolę wziąć następnym razem nawet tego Treka, bo taki był zamysł aby wziąć dualsporta, ale ktoś polecał tego explore 540. Hajs mogą oddać, to wiadomo ale zawsze można ich pomęczyć, bo tak będą z wadliwą sztuką bujać się dalej.

40 minut temu, Molekpl napisał:

O czym wy gadacie... Sezon się jeszcze nie zaczął.
20221119_184018.thumb.jpg.533c09ca0caa165e13187cced89a4620.jpg

Jak ten explore 540 zostanie, to też zimą będzie katowany👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 2.07.2023 o 08:52, blackeagle94 napisał:

Tego nie sprawdzał, wczoraj też się nad tym zastanawiałem. 

No zobaczymy co wyjdzie, ale trafili również na kogoś kto im nie odpuści (tak jak z riverside 500, za którego jeszcze 300zl mi dorzucili w podarunkowej). Wiesz, ten jest z 2nd life, wyglądał idealnie, ale ukryli jak widać defekty (inna była rozmowa przez telefon, inaczej wyszło) i wyszedł 3099- ta karta- punkty na konto i do tego dali chlapaki za stówkę nowe. Jak nie zrobią, to to zwrot hajsu, sprawa prosta. Jak na razie zapowiadało się naprawdę dobrze, a tu taki klops.

 

Do tej pory w sumie mamy:

W pierwszy dzień zakupu centra koła tył, wymiana opony tył na nową michelina

W 4 dzień posiadania roweru druga opona na przód, wyprostowana tarcza przód (przebieg 35km)

W 5 dzień posiadania roweru centra koła przód, po długich walkach z poprzednią tarczą, nowa tarcza na przód. ( Przebieg 40km)

Koła były od nowości krzywe i nikt też mi nie wmówi, że ja mając ten rower odrazu je rozwaliłem. Wczoraj zrobiłem 40km, koła są idealne, tylko nadal wyje coś 🤣

Tak zmieniając temat, lżej mi się tym jedzie jak riversidem 500 ( takie moje głupie wrażenie)

Kupiłeś używany rower w Decu, wyszarpałeś centrowanie kół, nowe opony oraz hamulce i tarczę na przód.

Do tego przy zakupię kartę upominkową i błotniki ?

 Kup nowy w Treku, idź do sklepu z takimi uwagami zobaczysz gdzie skończysz. Może rabat na nowe lampki dostaniesz.

 

A odnośnie meritum problemu.

Zdejmij zacisk, tak jak już ktoś ci radził. Wyjdzie czy to koło czy hamulec.

 

 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelW84 Rower był z wystawy, nieużywany, opony totalnie nowe, 0 śladów użytkowania. To że sprzedają bubel z źle odlanymi oponami, krzywymi kołami (trek też sprzedaje nowe rowery z krzywymi kołami?)i brakiem znajomości produktu zwalnia ich z czegokolwiek?Chłopie, oni przez telefon mówili o całkiem innej kasecie, niż była faktycznie założona (za to wysępiłem chlapaki). Kartę podarunkową dostałem za poprzedni rower, który zaliczył 3 naprawy gwarancyjne i rozpadł się 40km od domu gdzie musiałem czekać 3 godziny, aż ktoś mnie zgarnie.. Z tym explo zostałem zrobiony w balona, bo rower "niby" przeszedł przegląd przed odbiorem dwukrotnie (dzień przed odbiorem i w dzień odbioru przez innego "speca", bo chciałem być pewny, że jest git), i już po odbiorze okazało się, że koło tył było do wycentrowania.. Najwidoczniej coś ukryli, nie chcieli powiedzieć i spodziewali się, że klient odpuści sobie, albo uzna to za "cechę".

Zaznaczę jeden najważniejszy fakt, płacę to wymagam, mogę te rowery zmieniać u nich jak rękawiczki, co 2 miesięce będzie nowy, aż trafię coś lepszego niż "bubel', którego nie potrafią naprawić stacjonarnie i w tym  głównym serwisie w Łodzi.

Jak znajdę czas, to spróbuję coś przy tym zrobić sam, obecnie nie mam na to czasu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś tego ale OK.

Kupiłeś przeceniony rower powystawowy , wielu sprzedawców wyjmuje taki rower w ogóle z gwarancji i traktuje jako używany, co bardzo ogranicza prawa konsumenta.

Wielu producentów z uwagi na braki w częściach rowerowych sprzedaje rowery niezgodne ze specyfikacją, podaną na stronach. Montują co mają. Ty zamawiasz, a przychodzi co jest.

Krzywe koła czy opony nawet renomowanych producentów, też nie są odosobnionym przypadkiem. To się zdarza i to nie tylko w  budżetowych seriach. 

Decyzja należy do Ciebie. Bierzesz lub nie.

Pomimo, że kaseta się nie zgadzała zdecydowałeś się na zakup roweru, za co w ramach rekompensaty dostałeś  błotniki.

Z tytułu gwarancji wymienili ci wszystko, co chciałeś jak leci nawet nie wnikając.

Jeśli pomimo tego sypiesz na nich gromy, czujesz się oszukany i nie chce ci się poświęcić odrobiny czasu w weryfikacji usterki zwróć im ten rower i kup w tej cenie coś lepszego u innego sprzedawcy.

Żebyś mnie źle nie zrozumiał, ja tu nie bronię tego rowerowego bubla który miałeś pecha trafić ale próbuje ci pokazać, że to nie jest odosobniony przypadek o czym możesz się przekonać wertując forum. 

Należy jednak przyznać, że sklep stara się tu spełniać wszelkie twoje oczekiwania i robi wszystko żebyś był zadowolony, co w przypadku pozostałych sprzedawców wcale nie jest oczywistością w myśl zasady "gwarancja do bramy i się nie znamy".

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XC100S Powtórzę to jeszcze raz, niestety ten explo 540 o którym mówiłeś, że jest wytrzymały i mi go polecałeś okazał się jedną wielką klapą. Dałem się namówić jak małe dziecko. Może jest w tym wina, że był zakupiony z 2nd life, ale stan "wzorowy" i brak jakichkolwiek usterek, wad wymienionych w opisie nie stawia sklep w dobrym świetle.

@PawelW84 W wątku, w którym szukałem rower napisałem co wyszło, faktycznie to nie zostało tu ujęte. 

Wymienili wszystko co chciałem, a w sumie to mieli mi naprawić ten rower, a nie wymieniać na pałę części. Poza tym, na stronie sklepu produkt o którym mówimy miał ocenę stanu jako "wzorowy" i nikt nie przekazał jakichkolwiek informacji, że produkt posiada wady. Ja niestety to rozumiem w ten sposób, że klienta próbuje się oszukać, a następnie w jakikolwiek sposób skłonić go do tego, aby ten produkt nie oddał i tak się "drutuje" przykładowo ten rower. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 3 rowery z Deca 2 z Rose i 3 Woom.

Nie zgodzę się z tobą w żadnym wypadku, aby tym z Deca czegokolwiek brakowało do pozostałych po odbiorze ze sklepu. Brałem ze sklepu internetowego, odbierałem w sklepie do godziny po przyjściu paczki. Jedyne co robił serwis to wyjmował z kartonu i obracał kierownicę.

To raczej  Woomy wyglądają najsłabiej, jak chociaż wióry po skrawaniu aluminium w główce ramy i hamulce rodem z aliexpress 

@blackeagle94 

Jeśli naprawdę nie potrafisz wyeliminować brzęczenia w przednim kole oddaj ten rower i potraktuj jak zły sen...

Tam są trzy elementy do sprawdzenia. Hamulce, piasta i obręcz.

Jak zaczęło ponownie hałasować, odkręć zacisk i pojedź bez niego, tylko włóż blokadę klocków i zaklej taśmą żebyś go nie zacisnął.

Będzie cisza, wiadomo że zacisk. Będzie brzęczeć chrobotać, zdejmij oponę, dętkę, taśmę i wysyp wióry aluminiowe z komory felgi albo idź do deca niech ci dadzą nowe koło. Nawet od innego roweru na podmianę. Pewnie będą mieć coś z Decathlon Rent.

Jak po odkręceniu zacisku dźwięki ustaną i pojawią się ponownie po założeniu wiadomo że zacisk. Niech go w serwisie porządnie odpowietrzą i cofnął tłoczki. Powinno się uspokoić.

Jak to nic nie da niech ci wymienią te Tektro na Srama Level T, tam według mnie po puszczeniu klamki kocki głębiej się cofają w zacisk więc tarcza ma więcej luzu i nawet jak ma delikatną wichrę to nie dzwoni. ( U taty w E-ST 900 sporadycznie dzwoniła tylna tarcza pomimo ich prawidłowego ustawienia, nie chciało mi się męczyć nad tym Tektro i wrzuciłem stare Levele. Pobrzękiwanie tarczy ustało)

Jeśli ten dźwięk pojawia się na zakrętach przy dociążaniu przodu istnieje jeszcze szansa, że to po prostu wina wiotkiego amora i tu już nic nie zrobisz 

 

 

Edytowane przez PawelW84
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kół nie wiąże się z końcem gwarancji.  

Wymienią a będzie  źle... zaczynamy od nowa. 

Albo oddaj w pi ... u wszystko i kup coś innego ale jak dobrze się czujesz na rowerze to po prostu jeździj.  

Trudno radzieć, sam dokonaj wyboru. 

Masz wybór co u innych producentów nie jest zawsze dostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...