Skocz do zawartości

[ebike/hulajnoga] do 4000zl


henrix343

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym zakupic jakis "e" sprzet. Na czym mi zalezy:

- brak zgloszen/rejestracji i OC aby nie placic haraczu panstwu (dlatego taki typ konstrukcji kupuje, co nie znaczy ze hulajnoga musi miec <30kg, tylko o typ pojazdu)

- predkosc aby dobijalo z 100kg obciazeniem (ja + plecak) do tych 60-70km/h

- zasieg 50km (abym mogl dejechac do np pracy w jedna i druga strone bez ladowania na miejscu postoju)

Z racji budzetu, rozumiem ze materialy moga byc gorszej jakosci, brak jakis nowosci itp. ale:

- [dotyczy hulajnogi] kierownica nie miala luzow (bezpieczenstwo) a hamulce hamowaly (tarczowe no i raczej przy tych predkosciach hydrauliki)

- [dotyczy roweru] fajnie by bylo jak by kola mialy rozmiar 27,5 (mam 188cm)

- [dotyczy roweru ale chyba kazda hulajnoga juz to ma] amory na tyl i przod (full suspension), bo nie wyobrazam sobie jazdy rowerem bez dupochronu na twardo (obojetnie jakiej jakosci amor ale byle by byl)

- "gaz" w manetce aby sprawnie regulowac predkoscia (sprzet nie moze szarpac czyli w gre wchodzi czujnik karencji PAS)

- wymienna bateria + ladowarka od 3A (aby doladowac rower w te 5 godzin, bo zdarza mi sie odpoczywac tylko tyle czasu i ponownie w trase)

No i z racji, ze teraz jest jakas moda na ten sprzet i STRASZNIE PODROZAL (jak wszystko, ale jak aptrze to w tej dzialce sprzet podrozal 2,5x!), to trzymanie sie ceny 4k (bo za 7-8k moge miec fajna bryke, co pozostawia e" sprzet kompletnie nie oplacalnym).

Moze byc sprowadzany z chin, moge czekac 2 miesiace na paczke, moga byc plastikowe wyswietlacze i slabe lampki itp., byle by reszta spelniala powyzsze zalozenia.

 

A moze lepiej rower zbudowac samemu? Moze wyjdzie tawniej i lepszej jakosci? Pozdrawiam i dzieki za KONSTRUKTYWNE odpowiedzi.

 

 

 

Edytowane przez henrix343
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego lamania prawa (akurat je znam odnosnie predkosci, wagi, drog przejazdu)? Ty zyjesz w swiecie swoich paranoi, czy czasami masz jednka kontakt z rzeczywistoscia? Jak masz jakies dowody to je przedstaw (bo musisz) albo oskarze Cie o pomowienie. Za cale forum sie wypowiadasz i jeszcze wiesz jak inni beda myslec? Jak zjadles wszystie rozumy, to jak pisalem wypowiedz sie na temat i to udowodnij, albo zamilknij bo na razie tylko mlaskasz nic nie wyszło , donies na mame ze urodzila uposledzonego to Ci na pewno pomoga, panstwo kocha takich jak tY.

 

Moda prosze o usuniete tych 3 ostatnich postow, nic nie wnoszacych do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz prawo? Jak prawo ma się do prędkości przejazdów jakie wymieniasz w pierwszym poście i manetki gazu z jednoczesnym brakiem rejestracji czy oc. Już to się wzajemnie wyklucza. Szukasz skutera elektrycznego, którego nie chcesz rejestrować i płacić za niego ubezpieczenia, które powinieneś. A jak jeszcze dodasz do tego ten śmieszny budżet to się okazuje, że planujesz być zagrożeniem na drodze zarówno dla innych uczestników ruchu jak i dla siebie (co obchodzi mnie o tyle, że ewentualne służby będą cię ratować albo zeskrobywać z asfaltu na publiczne pieniądze). 

Cytat

Za cale forum sie wypowiadasz i jeszcze wiesz jak inni beda myslec? 

Tak. 

Cytat

Moda prosze o usuniete tych 3 ostatnich postow, nic nie wnoszacych do dyskusji.

Spokojnie, moje posty wylecą razem z całym tematem. Przyszedłeś na forum rowerowe i nie pytasz o rowery tylko skutery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo ogranicza predkosc do 25km/h a to jak przerobie sobie manetke to rozumiem tez wywrozyles ze swojej szklanej kuli urojen?

Cytat

Szukasz skutera elektrycznego, którego nie chcesz rejestrować i płacić za niego ubezpieczenia, które powinieneś.

Kto powiedzial, ze powiniennem? POwiniennes to Ty myslec przed napisaniem czegokolwiek.

 

Cytat

. A jak jeszcze dodasz do tego ten śmieszny budżet to się okazuje, że planujesz być zagrożeniem na drodze zarówno dla innych uczestników ruchu jak i dla siebie

Tak, nasz wszechwiedzacy juz wie jak i czym i gdzie bede jezdzil :) Popros dealera o mniejsze dawki. A publiczne to nie twoje, wiec jak grzecznie zanosisz pit w zebach jak owieczka, to nie mozesz miec pretensji na co przeznacza je panstwo. Na wybory sasina tez bedziesz narzekal? To poplotkuj przed zabka z butelka, zamiast optymalizowac i decydowac sam o sobie prosisz aby zadzili toba za tooja wlasna kase :)

 

No tupecik masz, szkoda ze tylko ze jest powiazany z miernota intelektualna.

 

Cytat

Spokojnie, moje posty wylecą razem z całym tematem. Przyszedłeś na forum rowerowe i nie pytasz o rowery tylko skutery 

Oczywiscie wiesz najlepiej, a wczesniej spojrzyl laskawie na tytul i ile razy wystepuje slowo rower. Pozatym ktos zabronil pytac o hulajnogii? Kolejny samozwanczy wymysl/prawo michaulka...

 

Zero argumentow, same domysly, brak jednego zdania na temat i jeszcze obrazanie, typowy polaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham to, potencjalny wyborca konfy nam się trafił - potencjalny, bo na pewno nie masz jeszcze praw wyborczych. Jeśli, ku mojemu zdziwieniu, już je posiadasz i nie wyrosłeś jeszcze z tego głupiego gadania to już cię trafnie określiłem w pierwszym poście😁

Cytat

Prawo ogranicza predkosc do 25km/h a to jak przerobie sobie manetke to rozumiem tez wywrozyles ze swojej szklanej kuli urojen?

Manetka gazu sama w sobie jest nielegalna niezależnie od prędkości.

Cytat

Tak, nasz wszechwiedzacy juz wie jak i czym i gdzie bede jezdzil :)

Jakbyś chciał jeździć wyłącznie po swojej działce to po co piszesz o ubezpieczeniu/rejestracji? Tak, wiem, z logicznym myśleniem u kuców dość słabo

Cytat

a wczesniej spojrzyl laskawie na tytul i ile razy wystepuje slowo rower.

Używasz zarówno "rower" jak i "ebike" a to o co pytasz nie jest ani rowerem ani ebike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi sie nie chce cytowac tych tWOICH wypocin. Wybory sa tylko dla takich baranow jak ty, co przezywaja zacmienie co 4 lata. Nie jesli, tylko jezeli mapecie i tY niczego trafnie nie okresliles.

Przerobiona manetka nie jest manetka, gdyz jej funkcja jest wtedy inna. Inaczej dostalbys mandat za krecenie gripami erudyto.

A jak bym jezdzil tylko po swojej dzialce i mial sprzet, ktory musialbym prawnie ubezpieczyc to moglbym go nie ubezpieczac baranie? Juz cI pisalem, ze twoja logika to paranoja.

Pisze o rowerze, ebike, hulajnodze i penwie jeszcze skuterze. To jakis grzech? Dlugo bedziesz biczowal za wszystkich uzytkownikow forum? Baran w sciane na otrzezwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...