Skocz do zawartości

[do 3500zł] Alternatywa dla Kross Esker 2.0 MS w promocji?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

rozglądam się za rowerem do rekreacji (mało uczęszczana szosa, szutry, las), przy nabraniu wprawy zapewne też dojazdy do pracy (20-25km, po drodze dużo pagórków i jedna spora górka), znalazłem Krossa Eskera 2.0 MS obecnie na promocji za 3650zł i się zastanawiam, czy w tej cenie są dla niego jacyś konkurenci? Ta rama ma osie w wersji boost i karbonowy widelec.

https://kross.eu/pl/rowery/gravel/esker-2-0-ms-rubinowy-czarny-polysk

Jestem amatorem, ostatni raz na rowerze jeździłem kilka lat temu, ale chciałbym do tego wrócić. 

Zastanawiałem się jeszcze nad dozbieraniem do Rometa Aspre 2/ Boreasa 2 na GRXie, ale jest to dodatkowe 2,4k zł i nie wiem, czy realnie odczuję różnicę na ten moment. Mniej więcej po jakim czasie zużywają się komponenty na tyle, że i tak będę musiał wymienić koła czy napęd?

Pozdrawiam!

Edytowane przez Fantazmic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ta rama ma osie w wersji boost 

No nie bardzo 

Cytat

czy w tej cenie są dla niego jacyś konkurenci? 

Ja to bym roweru na microshifcie w ogóle nie kupił. 

Cytat

Zastanawiałem się jeszcze nad dozbieraniem do Rometa Aspre 2/ Boreasa 2 na GRXie, ale jest to dodatkowe 2,4k zł i nie wiem, czy realnie odczuję różnicę na ten moment. Mniej więcej po jakim czasie zużywają się komponenty na tyle, że i tak będę musiał wymienić koła czy napęd?

Odczujesz ciaśniejsze stopniowanie kasety, niższą masę a przede wszystkim o wiele lepsze hamulce. Do tego takiego roweru będzie się o wiele łatwiej pozbyć w przyszłości jak ci się koncepcja zmieni. 

Łańcuch 3kkm wytrzyma, kaseta kilka łańcuchów, koła się raczej nie zużyją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross esker 2.0 w tej cenie nie ma konkurencji. 

Napęd z korba jednorzędową sprawdza się lepiej niż 2rzedowa w lesie i na szutrach.

Microshift zjada wszelkie napędy od shimano w tej kategorii cenowej. 

Z Rometem na GRX odczujesz, ale to nie będzie jakaś masakra względem Krossa. Ja bym nie dopłacał do Rometa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jak kolega wyżej. Esker 2.0 jest z tego co patrze ze 3,5k poza konkurencja. Advent X to świetny i bardzo elastyczny napęd (w szczególnosci do graveli, łącząc niejako cechy MTB i szosówek) z 11 do 48T, posiadający sprzęgło już w teren - co w Shimano Deore masz dopiero od 11rz kaset, a w SRAM sprzegła tylko od 12 wzwyż chyba pakują dopiero. Poza tym z tego co widze to w kat. grup klamoomanetkowych to stosunek cena/jakość bardzo atrakcyjna w stosunku do Shimano, co w MTB już niekoniecznie ma miejsce, tam Deorki 11rz. juz potrafią być tansze niz Advent X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@clavdivs

No i tak to właśnie jest z tymi gravelami w okolicy czterech tysięcy. Zawsze na czymś muszą przyciąć cenę. Romet w Boreasie 1 Lite dał starą ramę z szerszym trójkątem przez co przy szerszych butach zahacza się o niego. Poprawili to w tym roku, ale tylko w wyższych modelach. Kross jak widać oszczędza na piastach (i pewnie wielu innych rzeczach), ale to już jest domena wielu producentów, że wkładają lipne piasty, a potem poprawiają to po tym jak widzą że więcej ich kosztuje serwisowanie niż włożenie droższych.

No i bądź tu mądry 🙃 Im więcej czytam o tanich gravelach, tym więcej wątpliwości mam czy w ogóle jest sens się w to pchać. Znowu wpadła promka na Ridleya Kanzo A na sztywnych osiach, hamulcach tarczowych i Apexie 1x11 za 5500. Może ten voucher co dodają udałoby się upłynnić za 600 złotych więc całościowo rower wyszedłby w okolicy 4900. No nie wiem, nie wiem. Zakupy roweru zawsze wiążą się z bólem głowy 😆

Edytowane przez najssc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Mam tego eskera na sorze. Rower krótki, trzeba dobrze dobrać rozmiar, ale jest dość wygodny. Większość jeżdżę po asfaltach i leśnych drogach pożarowych. Mniej po drogach typowo polnych. Po nich jazda na wąskiej opinie to męczarnia. Ale na pozostałych drogach rower jest szybki. Wg mnie do jazdy po asfaltach sora lepsza, ale co kto woli. Ja już wiem, że po półtora roku, czyli teraz, chcę wymienić ten rower na coś szybszego i szukam endurance. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...