Skocz do zawartości

[Koło centra] Nowe koło i już bicie co zrobić


Rekomendowane odpowiedzi

Brat mi kupił do starego MTB takie koła https://fitwheels.eu/kola-dt-swiss-370-straightpull-newmen-performance-25-29-1885g-p-342.html
 Założyłem tylko tylne i zrobiłem jakieś 40km po lesie. Po powrocie przy garażu pije piwko i sobie słucham jak piasta gra i patrzę a w dwóch miejscach te koło bije na boki. Nie jest to jakaś duża centra ale ten mm na boki bije i to trochę boli w nowym kole.
Nigdzie nie przywaliłem w nic, ważę jakieś 68kg i uprawiam turystyczne XC w lubuskim, żadnych gór nic z tych rzeczy. Powiem tak.. trochę jestem zawiedziony.
Co byście zrobili ? Zanieść do jakiegoś lokalnego serwisu czy może próbować jakiejś gwarancji czy coś. Nie znam się na kołach w ogóle ale jak w tamtym roku kupiłem do  starego 26 calowego mtb tylne koło gdzie mój ojciec zrobił na nim juz 10k km od Daveo to kręci się idealnie prosto.
W sumie trochę strach przednie zakładać jak ma zaraz się rozcentrować.
Może ktoś coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy to koło czy opona. Czasami jak guma się źle ułoży to daje efekt "bicia".
Inna sprawa, że nowe koła to niestety loteria i już dla kilku ludków centrowałem koła "prosto" z fabryki.
A no i oczywiście świeże koło nawet po centrowaniu może się "rozprężyć" po kilkunastu km.

Edytowane przez RabbitHood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukać w swojej okolicy dobrego, polecanego serwisu bez względu na ceny. A jeśli w okolicy nie będzie to poszukać gdzieś dalej, poświęcić czas, pojechać i ogarnąć. Ja do swoich rowerów składałem koła po "rynkowych" cenach, w "renomowanych" serwisach w okolicy. Non stop były problemy - a to bicie, a to luźne szprychy, a to któraś pękła, a to strzelało coś w czasie jazdy. Fachowcy się zaklinali, że jest super, że tak ma być ,blablabla...Znalazłem gościa, serwis w garażu przy domu, ceny owszem - drooogo, terminy - za miesiąc. Odczekałem, zaniosłem koła, odebrałem gotowe po tygodniu - od tamtej pory święty spokój :) Na tym trzeba się znać, trzeba to lubić, trzeba mieć doświadczenie i chęć zrobienia tego porządnie. Wtedy wszystko będzie ok :) Jestem z podkarpackiego więc niestety w Twojej okolicy nie polecę nikogo, ale tu na miejscu gdyby ktoś potrzebował to znam dwa namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower na stojaku, przyłożona trytytka do obręczy - sprawdzone na 10 różnych sposobów - więc obręcz na bank. Czuć pod palcem ;)
Robię rekonesans i szukam fachowca w okolicy.
Patrząc na cenę piast i obręczy się zastanawiam czy nie kupić centrownicy i zacząć samemu rzeźbić sobie bo serwisuje regularnie 5 rowerów rodzinnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...