Skocz do zawartości

[do 3500] Rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup nowego roweru MTB, mam 189cm wzrostu i przekrok około 89cm, więc celuje raczej w rozmiar L

Zastanawiam się nad trzema rowerami:

The ROSE COUNT SOLO 1 | Your Perfect Bike at the Best Price (rosebikes.pl)

Orbea Onna 29 20 | Rower górski | Rowery MTB | Deore | Air | Hydraulic (greenbike.pl)

Grand Canyon 5 | CANYON PL

Rose z dostawą wychodzi prawie 500 zł taniej od reszty, a osprzęt wydaje mi się, że wszystkie mają zbliżony. Prosiłbym o pomoc w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak wszystko jedno. Jak MTB w góry to dziesięciorzędowa kaseta w Orbea z zakresem 11-46 będzie słaba, a canyon ma 12s z zakresem 10-51 - oba korba 30t. Jednak części do 12 tarcz (łańcuchy, kasety droższe.  Zaś rose ma korbę 32t i kasetę 11-51. Warto się zastanowić jakie są priorytetem. 

Druga sprawa to widelce tu można dyskutować - RS czy Suntour - mimo wszystko bym brał RS. Ale choć dla mnie wygrywa ROSE, to jeszcze poanalizuj rozmiary - lepiej być w środku rozmiaru niż się zastanawiać - większy czy mniejszy.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O super to czekam na małą recenzję. Wiem że masz 189cm a ja planuje dla syna który ma 184 i perspektywę pójścia jeszcze w górę a nie chciałbym żeby się  zniechęcił do zbyt dużej ramy. Dzięki wielkie za odpowiedź i czekam na wrażenia z jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No jak człowiek rzadko kupuje nowy rower to nawet nie wie że w tych czasach już nie dorzucają takich podstawowych części😁Dali za to jakiś worko-plecak z logiem i naklejkę (może jakaś ochrona ramy?). Z ustawieniem amortyzatora pod siebie dużo miałeś zabawy-czy tylko dopompowales powietrze. Trochę musiałem też przekręcić kierownicę bo miała dziwny kąt. Tak poza tym fajny sprzęt tylko młody na siodełko narzeka że twarde. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...