Skocz do zawartości

[Garmin Edge] jeden licznik, dwa rowery, automatyczny wybór rowerów w aktywnościach na Garmin Connect i Strava


Rekomendowane odpowiedzi

@pecio już doprecyzowuje. 

  1. rower mam od 2 lat. Najechane od cholery aktywności. On został dodany kiedyś w zakładce Kolarstwo. 
  2. rower dodałem kilka dni temu. Dodałem tak samo jak ten pierwszy. Ten mogę usunąć i dodać tak jak opisano (przez zębatkę). 

Czyli 1 rower - edytuje i poprawiam wg. opisu. Drugi usuwam i dodaję po nowemu wg. opisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower nr jeden zostawiasz - edytujesz tylko w Connect to aby w dodaj automatycznie do... nic nie było zaznaczone. Resztę robisz jak w opisie tylko już nie musisz pod trybik a pod ikonkę roweru ale dalej trzymając się opisanej procedury.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie to nie działa. W moim 530 mam 2 profile: SZOSA i MTB. W GC w sprzęcie mam 2 rowery, którym nazwy ustawiłem na SZOSA i MTB. Oba są w 'rowerach', nie przenosiłem nic pod 'trybik'. Pole Automatycznie dodaj do nie ustawione. Po dzisiejszym treningu szosowym w GC jak zawsze prawidłowo rozpoznana aktywność jako jazda szosowa, ale rower się z automatu nie dopisał do aktywności. Musiałem zrobić to ręcznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób jeden rower pod trybikiem dokładnie tak jak parę postów wyżej opisałem. Dziś była kolejna aktualizacja GC. Mnie działa po staremu i po nowemu - sprawdzałem. @provaydera w profilal na 530 przypisałeś odpowiednią " działalność" rowerową?

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności jeszcze raz posługując się instrukcją EDGE 530

Aktualizowanie profilu aktywności
Można dostosować dziesięć profili aktywności. Ustawienia i pola danych można dostosować do określonej
formy aktywności lub podróży.

1 Wybierz kolejno Menu > Ustawienia > Profile aktywności.
2 Wybierz opcję:
Wybierz profil.
Wybierz Utwórz nowy, aby dodać lub skopiować profil.
3 W razie potrzeby dokonaj edycji nazwy i koloru profilu.
4 Wybierz opcję:
Wybierz Ekrany danych, aby dostosować ekrany danych i pola danych (Dodawanie ekranu danych,
strona 51).
Wybierz Domyślny typ jazdy, aby ustawić dla tego profilu aktywności standardowy typ jazdy, np. dojazd do
pracy, MTB, kolarstowo szosowe etc.

PORADA: W przypadku jazdy niestandardowej można ręcznie zaktualizować typ jazdy. Odpowiedni typ
jazdy jest ważny przy tworzeniu kursów przyjaznych dla rowerzystów.

Wybierz Segmenty, aby włączyć dostępne segmenty (Włączanie segmentów, strona 9).
Wybierz ClimbPro, aby włączyć funkcję ClimbPro (Korzystanie z funkcji ClimbPro, strona 29).
Wybierz Alerty, aby dostosować alerty dotyczące treningów (Alerty, strona 51).
Wybierz kolejno Funkcje automatyczne > Auto Lap, aby określić, kiedy mają być uruchamiane okrążenia
(Oznaczanie okrążeń wg pozycji, strona 53).
Wybierz kolejno Funkcje automatyczne > Autouśpienie, aby automatycznie przełączać urządzenie w tryb
uśpienia po 5 minutach bezczynności
(Korzystanie z funkcji Autouśpienie, strona 53).
Wybierz kolejno Funkcje automatyczne > Auto Pause, aby zmienić ustawienie automatycznego
wstrzymania stopera aktywności
(Korzystanie z funkcji Auto Pause, strona 54).
Wybierz kolejno Funkcje automatyczne > Autoprzewijanie, aby dostosować wyświetlanie stron danych
treningowych podczas działania stopera aktywności
(Korzystanie z funkcji autoprzewijania, strona 54).
Wybierz Tryb uruch. stopera, aby zdecydować, jak urządzenie będzie wykrywać rozpoczęcie jazdy
i automatycznie włączać stoper aktywności
(Automatyczne uruchamianie stopera, strona 54).
Wybierz Odżywianie/nawodnienie, aby włączyć monitorowanie spożycia jedzenia i napojów.
Wybierz opcję MTB/CX > Zapis. tr./płyn./skok., aby włączyć rejestrowanie trudności, przepływu i skoku.
Wybierz kolejno Nawigacja > Mapa, aby dostosować ustawienia mapy (Ustawienia mapy, strona 30).
Wybierz kolejno Nawigacja > Trasowanie, aby dostosować ustawienia wyznaczania trasy (Ustawienia
trasy, strona 31).
Wybierz kolejno Nawigacja > Komunikaty nawig., aby wyświetlać wiadomości nawigacyjne za pomocą
widoku mapy lub komunikatów tekstowych.

Wybierz kolejno Nawigacja > Ostrzeżenia o ostrych zakręt., aby włączyć ostrzeżenia nawigacyjne
o trudnych zakrętach.

Wybierz Tryb GPS, aby wyłączyć GPS (Trening w pomieszczeniu, strona 13) lub zmienić ustawienia
satelitów
(Zmiana ustawień satelitów, strona 54).
Wszelkie zmiany są zapisywane w profilu aktywność

 

Jak  masz ustawione w zgodzie z tym wszystkim to działa bez zarzutu.  Wersja 4.67 jest obecnie najnowsza. Ustawienia sprawdzane przed chwilą na kumpla bliźniaczym do 530 -Edge 830.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Bo jak chcesz dobrze to musisz ręcznie wklepać a nie z automatu. Z automatu to wychodzą bzdety. I to zależy też od Connecta na kompie czy w telefonie. Co jakaś aktualizacja to może się procedura zmieniać.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...