Skocz do zawartości
  • 0

Jaki rower - prośba o podpowiedź


Gość Karol

Pytanie

Gość Karol

Hejka wszystkim

Żeby nie zanudzać na szybko powiem że kiedyś sporo jeździłem, na początku na fullu, potem tylko z amorkiem z przodu a na końcu przygody rowerowej na starej retro szosie z lat 80 jakieś 3 lata no i.. no i zapał się skończył i tak trwa już ładnych parę lat.. aż gdzieś zaczął kłuć brak aktywności po tylko praca praca praca, wzrostu mam 180 waga jakieś 75kg

Wyczaiłem ostatnio taki rower 

https://bikepark24.pl/Rower-Kellys-Gibon-10-model-2021.html

Czy w tej cenie znajdę coś lepszego ? A może taniej coś równie dobrego ? Szukam sprzętu do jazdy głównie żeby dojechać do roboty a jak będę jeździł to głównie asfalt lub jakieś delikatne leśne dukty.

Pewnie do takiego celu byłby lepszy jakiś fitness/cross tylko mysialby wyglasac jakoś "rasowo", trochę jestem pod tym względem chory 😂

Proszę was bardzo o jakieś podpowiedzi, ew modele rowerów, resztę sobie ogarnę haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Nie jesteś w kropce. Po prostu chcesz kupić sensowny rower dopasowany do swoich potrzeb a nie jak większość ludzi wejść do sklepu i wyjechać czymś "ładnym"

Kilka godzin researchu i wystarczająco zgłębisz temat żeby wiedzieć czego chcesz a później cieszyć się jazdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karol

No dobrze, a jeszcze jedno pytanie bo to pewnie dużo mi ułatwi szukanie, czy ja jako amator odczuje różnice między np jak w szosach 105 jest chyba takim złotym środkiem i w ogólnie ujmując mtb chyba deore ? Między tymi napędami a takimi z najniższej półki typu altus, acera czy sora? Czy warto dopłacić i brać napęd wyższej klasy czy olać to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karol

No tak, rozumie.

Jak jeździłem na takiej starej retro szosie z lat 80 to trochę było to męczące, w sensie pozycja na rowerze etc.

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-explore-540-29/_/R-p-329414

A to ? Poczytałem na forum i podobno w tej cenie nic lepszego nie dostanę, dożywotnia gwarancja na ramę i powietrzny amor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tego Kellysa znalazłeś bardzo fajnego. Decathlon też ok. Ale czy to optymalne do pracy asfaltem?  Nie. Do pracy na asfalt to błotniki, opony 30-40 mm i oświetlenie. Ewentualnie w wersji szybkiej - węższa guma i bez dodatków, nawet baranek. A to fajne wycieczkowe górale, które z uwagi na zakres przełożeń będą słabe w stromszych górach - raczej na lasy nizin i terenów falistych. Ani nie trzeba takich opon ani widelca, chyba, że zastosowanie leśne jest najważniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karol

No właśnie sprawdzałem też, jak tu polecił mi kolega Raukos ofertę Meridy i natknąłem się tam na rowery fitness z serii Speeder a konkretnie model 300 wpadł mi od razu w oko ale on dużo przekracza założony budżet bo szukałem czegoś do 4k a ten prawie tysiak więcej, jest też model tańszy czyli 200 na osprzęcie sora, warto dopłacić prawie tysiaka do tiagry jak jest w modelu 300 ?

A może macie jakiś złoty środek tak jak czytałem na forum i dużo osób wymienia właśnie tego rockridera z decathlonu do 4k - dla mnie też spoko bo w razie wu mam pod nosem serwis etc a kupowanie przez neta to różnie z tym bywa.

Złoty środek w sensie w cenie do 4k jakiś optymalny cena->jakość rower fitness czy cross ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tak, jak już wydawać kasę to żeby to miało sens ale jak patrzę na ceny to do 3 tyś dziś ciężko kupić coś sensownego nowego także jaja niezłe dlatego też patrzę na używki.

Natomiast główny problem to co kupić bo ja głównie po twardym będę jeździł, jestem z okolic Gliwic także tutaj gór ni ma 😂 więc mtb jakiekolwiek ma średni sens na pewno, zostaję wybór między szosą bo chyba jakaś przełajówka czy gravel to będzie miało średnio sens nie ? Lub cross/fitness

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...