Skocz do zawartości

[3400-4000] dla żony trekking Merida KTM czy Kross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chce kupić żonie na 30tke trekingowy rower, rama 20", bo żona 172cm wzrostu. Będzie jeździć do pracy po asfalcie i weekendy leśne ścieżki z dziećmi + fotelik z dzieckiem. Zastanawiamy się nad:

KTM life Joy lub KTM life ride - ride ma tarczowe hamulce, Joy nie. Osprzęt Shimano Acera i to mnie martwi że w cenie ~4000zl słaby osprzęt, no ale to KTM, czy warto?

Merida Crossway 9500 i tu mamy tarczowki i Shimano deore. 

Kross trans 5.0  najtańszy , też specyfikacja jak Merida ale czy warto? Jakoś Kross do mnie nie przemawia jakością...

Który z nich wybrać? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek nie ma amora z przodu. Poza tym jest droższy.

Decathlon znam kilka osób mających stamtąd rowery i nie są zadowoleni. Ja podobnie, mało która rzecz którą mam z Decathlon jest dobra jakościowo. Także żonie raczej z Decathlon nie chce brać. Poza tym tektro jest chyba słabsze od Shimano?

O KTM nie ma za wiele info w necie, szczególnie polskim i tu jest dla mnie problem. Sam chce od nich crossa ale się boje czy warto...

A może Merida zamiast freeway 9500 kupic 9300? Czy warto dopłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trek nie ma amora z przodu. Poza tym jest droższy.

Nie "amora" tylko badziewnej, ciężkiej sprężyny bez żadnego tłumienia odbicia jakie masz zamontowane w innych sprzętach w tym budżecie. Zwróć raczej uwagę ile lżejszy jest od reszty. Treka nie kupuje się w cenie katalogowej 

Cytat

Decathlon znam kilka osób mających stamtąd rowery i nie są zadowoleni. Ja podobnie, mało która rzecz którą mam z Decathlon jest dobra jakościowo. Także żonie raczej z Decathlon nie chce brać

Ale to jest kwestia co kupujesz i czego od tego oczekujesz. Kupujesz tanie to masz tanie, kupujesz drogie to masz dobre. Opinie "ludzi" też trzeba dzielić przez trzy, szczególnie takich którzy w temacie rowerów nie siedzą. Rower z decathona z osprzętem sram nx nie jest technicznie gorszy od np. meridy z tym samym osprzętem sram 

Cytat

Poza tym tektro jest chyba słabsze od Shimano?

Tektro to tektro a shimano to shimano, obydwie firmy mają modele z różnych półek cenowych i nie da się tego porównać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, speedwayer napisał:

na 30tke trekingowy rower, rama 20", bo żona 172cm wzrostu

Byłbym bardzo ostrożny co do rozmiaru...

21 godzin temu, speedwayer napisał:

~4000zl słaby osprzęt, no ale to KTM, czy warto?

A że znana z "motorów" to i płacić trzeba 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Mihau_ napisał:

Nie "amora" tylko badziewnej, ciężkiej sprężyny bez żadnego tłumienia odbicia jakie masz zamontowane w innych sprzętach w tym budżecie. Zwróć raczej uwagę ile lżejszy jest od reszty. Treka nie kupuje się w cenie katalogowej 

Ok, jutro podjadę obadac Treka.

Cos jeszcze byś polecił?  Ogólnie nie brać z Amorem jak rozumiem?

A co do Decathlon, sam miałem problem z reklamacja u nich. Sprzedają też niekompletne rzeczy jak ochraniacze które kupiłem tydzień temu. Roweru tam nie kupię nie ma mowy , dla mnie to sklep dobry na zakup czapki lub koszulki na 5 użyć.

Jedyny dobry zakup w Decathlon to bielizna termo (bo z wyższej półki u nie marka Decathlon) i hulajnoga trzykołowa dla córki. Nawet czołówka za 150zl skończyła szybko żywot, a kupiłem ją z 6 lat temu, to jakby dziś 300zl. Koszulki zwykłe dno, po kilku praniach do kosza. Czapkę mam jedną fajna no i może jeszcze polar z Quechua - jedyna ok firma w Decathlon jak dla mnie. Piłki do tenisa to jakiś żart, lekko namoknie i to kosza, a niby mają 5 rodzajów... Lampki rowerowe dla mnie na poziomie tych za 20zl na alledrogo, balbym się ich kupić. Podobnie jak rower stamtąd.

Żona przymierzała się już do kilku rowerów i na Meridzie jednak było jej najwygodniej...

Edytowane przez speedwayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też się zdecydowałem na meride 9500, co prawda meska, i jak dla mnie była najwygodniejsza. I jak to piszą poprzednicy, "sprężyna" jak dla mnie jest akurat spoko, i na pewno do miejskich nierówności zdaje egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, speedwayer napisał:

A co do Decathlon, sam miałem problem z reklamacja u nich. Sprzedają też niekompletne rzeczy jak ochraniacze które kupiłem tydzień temu. Roweru tam nie kupię nie ma mowy , dla mnie to sklep dobry na zakup czapki lub koszulki na 5 użyć.

Jedyny dobry zakup w Decathlon to bielizna termo (bo z wyższej półki u nie marka Decathlon) i hulajnoga trzykołowa dla córki. Nawet czołówka za 150zl skończyła szybko żywot, a kupiłem ją z 6 lat temu, to jakby dziś 300zl. Koszulki zwykłe dno, po kilku praniach do kosza. Czapkę mam jedną fajna no i może jeszcze polar z Quechua - jedyna ok firma w Decathlon jak dla mnie. Piłki do tenisa to jakiś żart, lekko namoknie i to kosza, a niby mają 5 rodzajów... Lampki rowerowe dla mnie na poziomie tych za 20zl na alledrogo, balbym się ich kupić. Podobnie jak rower stamtąd.

Żona przymierzała się już do kilku rowerów i na Meridzie jednak było jej najwygodniej...

A rowerów maja co najmniej kilka, które są bezkonkurencyjne (albo bardzo blisko) w cena/jakość. 

Koszulek treningowych mam kilka takich najtańszych, pranych po kilkanaście razy i nadal działają i wyglądają dobrze. 

Softszela kupiłem najtańszego i się lekko mechaci ale to już 3 rok mu leci i nosze go ciągle więc jak na 200pln to ok. 

16 godzin temu, speedwayer napisał:

Żona przymierzała się już do kilku rowerów i na Meridzie jednak było jej najwygodniej...

3kg cięższa od decathlonowego szrotu.

19 godzin temu, Mihau_ napisał:

Nie "amora" tylko badziewnej, ciężkiej sprężyny bez żadnego tłumienia odbicia jakie masz zamontowane w innych sprzętach w tym budżecie.

Ten amor waży 2,7kg i kosztuje w sklepie 230pln, on nie może być dobry. 

 

22 godziny temu, Mihau_ napisał:

A jak chcesz najlepszy osprzęt za najmniejszą kasę to decathlon 

Za to ta amortyzacja 30mm działa jak powinna, do miasta czy ścieżek leśnych jest wystarczająca i waży połowę mniej. 

 

20 godzin temu, speedwayer napisał:

Poza tym tektro jest chyba słabsze od Shimano?

MT200, M275, Decathlon Tektro TKD32 to żadna różnica w jakości czy użytkowaniu przy tej półce cenowej. A Tektro to dobra firma, dobre hamulce też robi i czasem lepsze niż Shimano. 

Edytowane przez ernorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...