Skocz do zawartości

[Co zrobić] Kupić czy naprawić rowery?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam 2 rowery MTB:

Centurion Backfire 50 z 2014r. i Trek Marlin 4 z 2017r.

Tydzień temu w Centurionie tylna przerzutka wpadła w szprychy i się wyregulowała i skrzywiła przednią przerzutkę, ale pewnie dlatego, że tylna piasta była skrzywiona i opona kręciła się w lewo i w prawo, a nie prosto. Dodatkowo 1 i 2 nie wskakiwały z tyłu.

3 miesięce temu w Treku też tylna przerzutka wpadła w sprzychy i co miesiąc praktycznie wymieniałem opony bo co chwilę flak.

I czy teraz jest sens je naprawiać czy kupować jakiś nowy rower, a jeśli tak to co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jaki wpływ miała tylna przerzutka na przednia? Na jakim osprzecie sa te rowery, co to wogole za grupa osprzetu tam posiadasz? Dzis w sumie widziałem podobny przypadek gośc kręci napedem na postoju bo cos nie działa i krzywiło przednia przerzutke ale kurde bez jaj gośc miał tak rudy łańcuch że szok i sam łańcuch skweirczał masakrastycznie. Mam nadzieje że u ciebie nie ma tego samego ??? Co do flaka co miesiac czy po prawnie jest umiejscowiona opaska na obreczy a może szprycha powoduje taki efekt? Zawsze przy zakładaniu nowej detki jak była dziura dobrze jest sprawdzic xzy nie ma czegos wbitego w opone bo czasem cos potrafi tam zostac i efekt co chwile kapeć bedzie łapany jak u ciebie. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihau_ co niektórzy uzytkownicy sa z tych weekendowych i nie zwracaja uwagi na to. Byle się kółka kręciły a jak przychodzi sezon to nagle zaczynaja sie problemy i potem szukanie pomocy co zrobić. Od tego owszem jest to forum ale jak dla mnie serwis powinno sie robic przed seznem a nie w sezonie gdzie właśnie najmniej sie przykłada do jakości wykonania takiej usługi serwisowej. Oj czasem sie zastanawiam czy nie otworzyc własnego sersisu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...