Skocz do zawartości

[manetka] SL-M3100 i kaseta hg-41-8


Pewog

Rekomendowane odpowiedzi

To co opisałeś jest przykładem na to, że nie działa. Z taką samą precyzją mógłbyś zmieniać biegi za pomocą patyka.

Tzn. możesz założyć manetkę 12 biegową na 6 biegowy wolnobieg i ona też jakoś będzie zmieniać biegi, ale nie można tego nazwać poprawną pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po regulacji działa idealnie, 1 bieg w dół i odrazu zmienia tak samo w górę, działa lepiej niż w większości rowerów, możesz nie wierzyć ale tak jest, miałem kiedyś tourneya który myślał 10 sek czy zmienić, zmieniałem te gówno na alivio m4000 

sprawdziłem dziś i manetka 7rz działa na kasete 8 rz tylko muszę zrezygnować z największej zębatki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Twój wybór. Jak lubisz upośledzoną pracę przerzutki to możesz miksować wszystko. Jeśli wybierasz precyzję to niestety nie tędy droga.

Żeby nie było, że twierdzę, że żadne połączenie nie działa, otóż działa, wszystko jest zależne od ciągu linki i odstępów pomiędzy poszczególnymi zębatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pewog napisał:

tylko na 6 biegu trzeba dać 2 biegi mniej 

na manetce 

 

4 godziny temu, Pewog napisał:

po regulacji działa idealnie, 1 bieg w dół i odrazu zmienia tak samo w górę

Właśnie sam sobie zaprzeczyłeś.

Ale w odpowiedzi na Twoje pytanie:

Jeżeli oczekujesz, aby przerzutka reagowała w jakikolwiek sposób na ruchy manetką, to tak zadziała.

Idąc tym tropem to nawet jak podepniesz linkę przerzutki do klamki hamulcowej to też zadziała ;)

Jeżeli natomiast chodzi o poprawną i precyzyjną pracę bez zastanawiania się ile razy kliknąć w górę i w dół, aby wybrać odpowiedni bieg, to nie - nie zadziała.

Tak jak napisałem - takie kombinacje zadziałają jedynie przy połączeniu 7 i 8 biegów, bo kaseta 8 biegowa to po prostu siódemka z dołożoną jedną zębatką, a cała reszta wraz z większą ilością biegów ma coraz węższe odstępy pomiędzy zębatkami, bo upchane są na tej samej szerokości bębenka aż do 12 biegów.

...

Nie wiem czy da się to jaśniej opisać.

Tu masz wszystko objaśnione:

https://youtube.com/clip/Ugkx6dEP54RELjb4J5J2rwfpUMsD0klzcoqc

 

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adam55 napisał:

Manetka 8rz będzie obsługiwać 7 Rz kasetę. Odstęp jest tak duży między zębatkami, że jakoś idzie to ustawić. Blokujesz ostatni bieg manetki śruba na przerzutce i voila. Ale fakt że będzie to po prostu "działać" 🤪

Nie idzie ustawić "jakoś". To działa jak powinno dlatego że kaseta 8sp jest szersza od 7 sp o jeden rząd i w zakresie pierwszych siedmiu biegów przerzutka z manetką "trafia" gdzie powinna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...