Skocz do zawartości

[hamulce] SLX BR-M7120 + tarcze SLX zacisk za mało łapał tarczę


Pulse

Rekomendowane odpowiedzi

Jak użytkownikowi udało się osiągnać taki efekt?
Hamulce szarpały, jak widać klocki za płytko łapały tarczę. Na innych tarczach i innych klockach ten problem nie występuje, nic nie zmieniane z adapterami.
Jak można uzyskać taki efekt jak na pierwszym foto czyli tarcze SLX (których wycięcia potęgowały problem) z oryginalnymi klockami
 

IMG_20230329_150117-ok.jpg

messages_0 (18).jpeg

messages_0 (17).jpeg

messages_0 (16).jpeg

messages_0 (15).jpeg

messages_0 (14).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTTM. Wcale nie jest powiedziane, że wszystkie adaptery pasują ze wszystkimi tarczami w każdych warunkach. Niby powinno, ale wystarczy kupić klocki różnych producentów i się okazuje, że okładzina jest przyklejona do blachy w innym miejscu. Ja tak teraz mam. A oczywiście wycięcia w tarczy nie pomagają... Jakby była pełna tarcza to by nie było problemu, nikt by nawet nie zauważył,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to był tu kiedyś temat i wklejałem zdjęcia jak w moim Focus Arriba tarcza rt70 jest zbierana w identyczny sposób. Bez żadnych adapterów. Rt70 ma szerokość pióra 17mm a klocek b05s z mojego br m6100 ma nowy... 12mm po dotarciu 14. Zacisk oryginalnie ustawia się na suporcie tak, że klocek jest z 0.5 mm poniżej górnej krawędzie. Więc logiczne że 1/3 tarczy będzie nie wytarta. Zakładałem do tego zacisku m6100 klocek do tarcz szerokich, to od góry był idealnie jak ten bo5s a od wewnątrz zostawiał z 1 mm nie wytartej tarczy.  Oczywiście klocek do szerokich tarcz jest krótszy o 2 mm i ten luz rozwalił by zacisk i klocki. Ale shimano spokojnie mogło zostawić szerokość okładziny jak była w starych zaciskach, a obsadzić je na nowych dłuższych blachach kompatybilnych z nowymi zaciskami. Ale po co? Jak słabo hamuje, bo nie wykorzystuje 1/3 tarczy, to kupisz lepsze tarcze albo zaciski 4 tłoczkowe i wybulisz. 

 

@chudzinki tarcza jest jedynie trochę grubsza od tarcz kompatybilnych z m7100. Chyba rt56 ma w specyfikacji ze pasuje do szerokich i wąskich klocków. Rozmiar jest ten sam, tylko niższe klasy są grubsze.~1.9mm do ~1.7mm tarcz wąskich . Szerokość pióra rt10 to 20 mm a rt70 17mm.

Edytowane przez Adam55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niekoniecznie coś było zrobione źle. Jak już pisałem w moim rowerze tarcze wybiera tak samo. To efekt tego że klocek jest sporo węższy od tarczy, a suport zacisku ustawia klocek w zacisku przy samej górnej krawędzi tarczy. Czyli na dole musi zostać taki nie wytarty kawałek pióra. De fakto jest to efekt tego że klocki są zbyt wąskie żeby wytrzeć cała tarcze. Jeśli suport ustawia zacisk i klocek pośrodku pióra to nie rzuca się to w oczy, ale jeśli jedną stronę bardziej przy krawędzi tarczy, to kole w oczy ze tyle tej tarczy nie wyciera po drugiej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...