Skocz do zawartości

[6500] Gravel? Dla osoby która dawno nie jeździła na rowerze.


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Moim ostatnim rowerem był trekkingowy giant kupiony w okolicach 2016. Od 3 lat nie ruszałem roweru w ogóle. Jeździłem asfalt, ścieżki rowerowe 85%/ jakies leśne lekkie ścieżki to było max 15%. Moja jazda była strikte amatorska i w tej kwestii nadal mam mało doświadczenia.  Czego szukać? Zależy mi na tym żeby rower kupić na miejscu (Białystok) i mieć możliwość jazdy próbnej. Wzrost 183, 88kg wagi. 35lat. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Moje dotychczasowe rowery miały proste kierownice. Zbieram informacje na temat konkretnych modeli na które warto zwrócić uwagę (zakładany budżet to 6,5k, mogę dorzucić dodatkowe 500, jeśli to bedzie jakiś game changer) i z tymi informacjami przejechać się po sklepach. Stąd też post na forum. Polecasz rozejrzeć się za czymś konkretnym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Bardzo dziękuję za zainteresowanie się moim tematem. Łagodna geometria to chyba słowo klucz którego zabrakło w moim pierwszym poście.

Dwa modele do sprawdzenia już mam w takim razie. 

https://www.rowerzysta.pl/Rower-gravel-Merida-Silex-300-2022/kolor-czarny_rozmiar--ramy-50cm

https://www.rowerzysta.pl/Rower-gravel-Merida-Silex-200-2022/kolor-czarny_rozmiar--ramy-50cm

Zobaczę czy uda się znależć coś na miejscu. Cenowo 5900 za silex 200 i 6800 za 300 to są w miarę rozsądne ceny?

Czy są jeszcze jakieś rowery z podobną geometrią, żeby przesiadka nie była zbyt drastyczna? 

 

Edytowane przez srs88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy są jeszcze jakieś rowery z podobną geometrią, żeby przesiadka nie była zbyt drastyczna? 

To ta geometria jest drastyczna jak na gravela, skrajność. Taki rower jak silex kupuje się kiedy jesteś pewien, że właśnie tego potrzebujesz. Ty pojęcia o tym nie masz a przez dwie minuty w sklepie też niczego się nie dowiesz

 

Ogarnij sobie jakiegoś crossa, zacznij jeździć, dowiedz się czego chcesz a później ewentualnie szukaj gravela jeśli uznasz, że może być tym czego potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wylądowałem na polygon path x5. Jeśli chodzi o baranka to był to strzał w 10. Rower jest na 105, wiec grupa szosowa. Póki co lecę po asfalcie i jest ok. Seryjnie zamontowane opony są łyse, więc docelowo pewno czeka mnie wymiana. Zdam relację jak to się potoczy. Za rower dałem lekko ponad 6k. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...