Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Wybór amortyzatora powietrznego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam, pytanie, który z tych amortyzatorów byłby lepszym wyborem?

1. https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-rowerowy-rock-shox-recon-silver-rl-solo-air-pd22676/?v_Id=155126

2. https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-rowerowy-sr-suntour-epixon-pd15858/?v_Id=181499

Jeżeli są lepsze amortyzatory do 1200zł, to możecie tutaj podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlumiki olejowe.

Tak Judy ma golenie 30mm. Zwróć uwagę, że polecam Judy w wersji Gold (z aluminoowyni goleniami górnymi). Judy Silver ma tą samą wadę.co Recon RL - stalowe golenie co IMHO dyskwalifikuje zawodnika.

W Suntourach zmiana skoku jest równie łatwa co w tanich RockShoxach (Judy, Recon, XC30, 35).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego stalowe golenie to od razu dyskwalifikuje amortyzator? Miałem xc30 smigalem ponad 3 lata na tym nic się mu nie działo. Sprzedałem bo jednak chciał człowiek czegoś z możliwością ustawiania amortyzatora pod swoją wagę. Przejezdzilem cały sezon na reconie z takimi goleniami i wygląda bardzo dobrze. Tylko właśnie dbam o niego a nie że kupiony i nawet tam nie zerkałem. To wtedy racja będą narzekania że dziadostwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo widziałem. Te srebrne co miałeś, zaniedbane rdzewiały poniżej uszczelek kurzowych. W tych czernionych rysy robią się od patrzenia, pod uszczelkami ta powłoka złazi do gołej stali. Stalowe mają też znacznie większe tarcie z kurzówkami i ślizgami (odczuwalny "efekt przyklejenia"). Staram się takowe omijać.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, u mnie tyle czasu miałem nic takiego się nie działo tylko że ja raz na sezon gruntowny przegląd, czyszczenie, rozbieranie, nowe oleje, nowy smar butter. Od czasu do czasu w sezonie przecieram golenie olejem 15 wt. I czyszczę z resztek oleju żeby nie przywierał brud. Sam to robię także cena serwisu odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa Chętnie kupiłbym judy gold, ale niestety nie mogę znaleźć go w wersji tapered. Reba nie wchodzi w grę, ponieważ nie przewiduję zmiany osi. W takim razie zostaje tylko :

- epixon/raidon (to to samo nie?)

- recon, w  których bardzo szybko niszczą się golenie

- markhor, który jest ciekawą opcją, ale bardzo średnio pasuje kolorystycznie do mojego roweru

Edytowane przez Kebap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dokumosa napisał:

Jak wideł z tymi srebenymi goleniami to tylko w zaniedbanych (np. nie zmieniane kurzówki) są problemy z rdzą. W czarnuchach problem z tym "czarnyn chromem" jest standardem.

Wichu nawet zamieścił swego czasu taki wpis...

image.png.5513fff80e7356f9b9c27967df0d07d9.png

To faktycznie wygląda to okropnie z tak wytartymi goleniami. Tylko do roweru o kole 26 z prostą rura sterowa zbyt wiele nie ma. Zastanawiałem się nad manituo markhor ale tutaj coś jest problematyczne przy tym serwisie. Radion znów kartridż ma nierozbieralny. Został mi recon silver którego kupiłem lub Judy ale tutaj cena drugie tyle. 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomass13 do 1000zł można kupić judy gold 26 (prosta rura, qr). W ubiegłym tyg można było trafić rebę 26 w tej cenie.

@Kebap to akurat się da bez żadnego problemu, bieżnia redukcyjna do sterów potrzebna, trochę gorzej jest w drugą stronę.

Np. https://ctbike.pl/neco-redukcja-do-sterow-tapered-1-5-na-1-1-8-cala-aluminiowa.html

Trzeba dobrać do posiadanych sterów względnie wymienić je na nowe z bieżnią redukcyjną w komplecie.

Niemniej jednak osobiście gdybym miał taki dylemat wolałbym przepleść koło na piastę TA.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1000 Judy to jest bodajże goleń 30 mm. To akurat nie biorę pod uwagę przynajmniej 32 mm golenie musiałem mieć. Chyba że piszesz o nowej rebie bo używanych amortyzatorów nie biorę pod uwagę. Chyba że to oferta od sprawdzonego gościa w 100% 

Edytowane przez Thomass13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa Czyli, żeby włożyć taki ze zwykła, to wystarczy tylko ta redukcja do sterów?

 

@Dokumosa Ma też w środku biedę ;). No tak ale jak patrzę na polskich sklepach, (bo trochę zależy mi na tym, żeby dostawa była szybka) to rockshox judy gold kosztuje około 1500zł.

Edytowane przez Kebap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...