Skocz do zawartości

[do 6000zł] MTB Hardtail


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znam się na rowerach. Aktualnie mam ponad 10-letniego Hexagon v4 i chciałbym wymienić go na nowszy model. 

Czytałem wiele poradników najlepszy rower do.... I odwiedziłem jeden sklep rowerowy, żeby poczuć jak się jeździ na rowerach z tej półki cenowej. 

Ale do rzeczy mam 174 cm wzrostu i ważę około 80 kg.

Szukam MTB Hardtaila, bo chce mieć rower prawdziwie uniwersalny, który nie boi się lasu (nie zamierzam nim skakać/latać) i który pozwoli mi choć trochę poczuć prędkość na asfalcie i będzie na tyle wszechstronny, że będę mógł pojechać nim na dłuższe wycieczki. 

Przez chwilę myślałem nawet o rowerach typu Gravel, ale wydaje mi się, że ten rower bym mnie bardziej ograniczał, niż dawał frajdę. A i fulla też nie szukam, bo nie potrzebuje tego typu sprzętu.

Szczerze miałem kupować rower Trek Marlin Gen 2 (https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-cross-country/marlin/marlin-8-gen-2/p/34649/?colorCode=bluedark_black), ale się zagapiłem i już nie ma takiego w moim rozmiarze w mojej okolicy. 

Proszę o poradę, bo sam już nie wiem, co mógłbym wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że wiesz czego chcesz ten Trek jest bardzo ok.😃 aczkolwiek niektórzy z tego forum zaczną wybrzydzać, że przepłacasz za znaczek.😞

 

Mocno podkreślasz uniwersalność dlatego przemyśl czy napęd 1x12 ją Ci zapewni. Zwłaszcza na asfalcie może okazać się że będziesz cały czas używał 2-3 najmniejszych zębatek. Można to w pewnym stopniu regulować wkładając większą przednią tarcze ale wtedy zaczyna brakować przy podjazdach w górach. Nie wiem ile rocznie jeździsz km ale komponenty napędu 1x12 do tanich nie należą.

Jeżeli nie planujesz jazdy typowo górskiej to zastanów się nad jakimś trekingiem albo crossem z napędem 2x lub 3x

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główka prosta, ale z drugiej strony amortyzator powietrzny, więc i potrzeba wymiany chyba nie taka duża. Ale do jazdy uniwersalnej przydała by się większy blat z przodu.

Ideałem była by taka mieszanka crossa i mtb. Czyli amorek o mniejszym skoku, ale mieszczący szeroką oponę, napęd o bardziej uniwersalnym zakresie, bardziej sportowa pozycja niż w typowym crossie.
Może zerknij w stronę takich modeli jak:

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-disc-1 - wg producenta wejdzie opona do 53mm

albo

https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-polygon-heist-x7

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...