Skocz do zawartości

[Amortyzator] Fox Rhythm 32 - zmiana blokady z manetki na pokrętło ręczne


Andrew72

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam Fox Rhythm 32 który ma blokadę skoku w manetce. Z racji ze tej blokady w zasadzie nie używam (cały czas jeżdżę przy pełnej amortyzacji) więc pomyślałem aby wywalić zbędną manetkę i przejść na zwykłe pokrętło ulokowane na widelcu. Czy można coś takiego zrobić przy niskim budżecie. Czy jakaś "wajcha" z Ali będzie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć swój amor/tłumik na stronie Foxa i obczaić jak wygląda potrzebne Ci pokrętło (prawdopodobnie masz wąski trzpień, jest też szerszy typ od którego nie będzie pasować plug&play). Potem ewentualnie poszukać zamiennika ;)

Patrz po roczniku i szukaj schematu całego tłumika, tam będzie podany nr pokrętła https://www.ridefox.com/fox17/help.php?m=bike&listall=partlist

Przykładowy numer części której szukasz to 820-05-461-KIT ale nie wiem jaki rocznik masz i trzeba sprawdzić jak wygląda trzpień w wersji bez manetki, zaciągnięte stąd https://www.ridefox.com/fox17/img/help/page1121-RXMC/820-18-107-KIT.pdf

Czyli najprościej odłączyć :D 

Edytowane przez c1ach
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: 

Chociaż nurtuje mnie skąd potrzeba wymiany całego tłumika ( w Manitou markhor wystarczyło zmienić pokrętło ). Czy ktoś kto ma wiedzę w tym zakresie może się wypowiedzieć dlaczego nie wystarczy zmienić samego pokrętła? Jak to na zdjęciu

 

 

IMG_20230313_222524.jpg

Edytowane przez hawkeye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim Fox FIT4 F-S  z 2016 robiłem zabieg odwrotny to znaczy przerabiałem na zdalne sterowanie. Czyli była możliwość zmiany w obie stromy bez zmiany wnętrzności 😁

Został mi po tym komplet do ręcznego sterowania. 
 

https://m.olx.pl/d/oferta/fox-amortyzator-blokada-pokretlo-CID767-IDMW0X1.html

 

Edytowane przez Kettler
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień jak wróci amor z pełnego przeglądu , rozkręcę pokrętło i zrobię foto pomierzę ośki i będę myśleć. Może jakieś "zrób to sam" się urodzi. Bo więcej niż 50zł nie chcę inwestować.

W ostateczności pozostanie bez zmian lub odkręcenie linkę i manetkę.

ps. w ciągu przejechanych 30 tys km z tego co kojarzę tylko ze 2 razy przełączyłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...