Skocz do zawartości

[Ochrona roweru] Rower wystawiony na słońce


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Od przyszłego tygodnia widzę, że pogoda się polepszy i mam zamiar dojeżdżać rowerem do pracy, ale naszła mnie taka myśl. W mojej pracy jest niby wiata rowerowa, ale nie dość, że jest mała czyli w cieplejsze dni rower pewnie będzie poza wiatą to jeszcze w czasie pracy czyli 8-9 godzin rower będzie ,,narażony,, na słońce. W deszczu stać nie będzie po w dni deszczowe jeździć nie będę. I stąd moje pytanie, czy takie wystawienie roweru na te 8-9 godzin wiosennego, a później letniego słońca może mu jakoś bardziej zaszkodzić? Czy lepiej skoro tyle ma się grzać, kupić mu jakąś osłonę czy coś? Czy wy również dojeżdzacie do pracy rowerem i po tylu godzinach na powietrzu nic nigdy się nie stało?

Dziękuję za odpowiedzi, miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przez tak długi czas. Czasem jedziemy w cieniu, a czasem zacieniamy rower własnym ciałem.

Jeżeli teoretycznie ma stać przez 8 godzin w pełnym słońcu lakier może wyblaknąć, a elementy anodowane na czarno staną się brązowe.

Widziałem rowery, które były przechowywane na balkonie i ustawiane cały czas w ten sam sposób od czego była wyblaknięta bardziej jedna strona roweru. I to na tyle wyraźnie, że z obu stron wyglądały jak 2 różne rowery.

Pytanie jak daleko masz do pracy?

Jeżeli to dosłownie kilka km to kupiłbym jakiegoś "trupa" na olx i na nim dojeżdżał do pracy, a ten fajniejszy rower używał do jazdy dla przyjemności, a nie z konieczności.

A jak koniecznie chcesz jeździć na tym "fajnym" rowerze (bo zakładam, że taki jest skoro chcesz tak o niego zadbać) to kup jakiś pokrowiec. Teoretycznie przeciwdeszczowy powinien wystarczyć. Są też takie srebrne pewnie po to aby chronić również przed słońcem. Ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem jest ważna przede wszystkim w elektrykach, chociaż z większości da się wyjąć baterię i zabranie jej ze sobą  ędzie najlepszą opcją.

Jeszcze rada odnośnie innych problemów wynikających wystawiania roweru na słońce...

Jeżeli kiedyś łatałeś dętki, a zwłaszcza łatkami samoprzylepnymi to wymień je na takie bez łatek bo pod wpływem wysokiej temperatury może się odkleić.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...