Skocz do zawartości

[DO 6500] XC na długie trasy Giant XTC SLR 2 vs Team Marin 1


Rekomendowane odpowiedzi

@Asfalt wielka prośba do Ciebie, jak już dorwiesz tego Giancika to daj znać jak Ci się jeździ, oczekiwania vs. rzeczywistość itd. Po mam podobne rozkminki jak Ty teraz a myślę, że takich szukających jest więcej i każda relacja z pierwszej ręki jest na wagę złota.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@girek, bo uważam, że jeżeli ktoś z premedytacją kupuję taki rower, z takim napędem, na takie nawierzchnie i od razu chce zakładać takie opony to jest to błędny zakup. Ale nie moje pieniądze i nie ja będę na nim jeździł. Co wiem i co może być istotne to podpowiedziałem, tak mi się przynajmniej wydaje. Ale każdy kupuje to co chce 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudzinki napisał:

😀

@chudzinki ja to szukam czegoś na dłuższe trasy w "terenie" czyli nie po asfalcie stąd czytam co ludziska na tym forum piszą i przez to już dwa razy zrezygnowałem z zakupu roweru w ostatniej chwili 😁 (raz M4C i raz Giant Roam). Slicków bym nie montował do tej maszynki :) Całe szczęście teraz jest szczyt sezonu więc na razie poremontowałem moje stare chwasty i mam parę miesięcy na myślenie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goly77 napisał:

Odziwo jak usiadłem na tym xtc rozm l to nawet niezłe odczucia choć mam 196 ale noga krótka. Czekam jak przyjdzie xl i wtedy padnie wybór 

Ja mam 189 i długą nogę, , miałem XL, ale chyba lepiej bym czuł się na L, miałem okazję pojeździć trochę na terrago w L i był taki zwrotniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki troche masz racje, że ten rower nie jest odpowiedni do moich zastosowań, ale wydaje mi się to naturalnym wyborem bo tak naprawdę po rowerach crossowych, które mają sens w kwotach do 4-5 tysięcy, mamy do wyboru Gravele, Szosy lub właśnie MTB. Szosy i Gravele dla mnie odpadają - wybiłem kilka tysięcy kilometrów na gravelu i po prostu mi nie podszedł, taki rower XC jest dla mnie okej ponieważ mimo tego, że na co dzień będzie wykorzystywany tak jak rower crossowy czy też gravelowy, to ma on w mojej opinii potencjał do np. wyjazdu w  poważniejsze góry czy starcie w takiej pomorskiej 500. W skrócie jak mi się czegoś zachce, to będę mógł to zrobić xD Spodziewam się na dłuższych trasach oporów powietrza i bardziej uciążliwego pokonywania kilometrów, ale ja nie jeżdżę na zasadzie osiągnięć i pobijania coraz większych dystansowych rekordów tylko bardziej podchodzę do tego jak do treningu kondycyjnego z możliwością zwiedzania okolic. Może się mylę, nigdy nie miałem roweru XC, ale wydaje mi się on bardzo uniwersalny i nie będę tego poczucia, że coś innego oprócz mojej własnej kondycji mnie ogranicza.  Na wagę też nie zwracam uwagi bo pomimo posiadania gravela, który waży troszkę ponad 10 kilogramów, to i tak jeździłem z przyczepionym do niego ulockiem, który ważył mniej więcej tyle co połowa roweru :D 

Rowerek, już zamówiony, został tylko ochrzan od żony jak zobaczy fakturkę i można się cieszyć jazdą 😅 Dziękuje wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...