Skocz do zawartości

[Specialized Rockhopper Elite 29] Szczegóły techniczne, pytania detaliczne


345872

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Forum,

 

chodzi mi o ten rowerek, miałbym kilka pytan

https://www.specialized.com/pl/pl/rockhopper-elite-29/p/199580?color=319779-199580

 

1) czy da się tu przerobić zaciski kół QR na sztywne osie, ponoć są jakieś adaptery?

2) suport to "Square-tapered, 73mm, internal bearings, 122.5mm spindle", czy będzie to kompatybilne ze zwykłym BSA, dajmy na to Shimano?

3) glowa ramy jest w systemie "zero-stack head tube", czy to jest coś awaryjnego i potencjalnie nie do naprawy?

4) co można powiedzieć o kolach i osiach tego roweru, wytrzymałe czy problematyczne?

 

z gory dziękuję za ewentualne wskazówki. wiem, ze rower jest technologicznie przestarzały (nie ma boosta i taperowanej główki), ale aż takich wymagań nie mam, a mój aktualny mtb (bulls) jest z 2000 roku i wciąż jeździ dobrze :-). mam aktualna ofertę na 4,900 PLN w potrzebnym mi rozmiarze XXL i mocno rozważam zakup.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1) czy da się tu przerobić zaciski kół QR na sztywne osie, ponoć są jakieś adaptery?

Nie da się. Bywają ramy z wymiennymi hakami tylnego koła, ale to nie jest ten przypadek.

Cytat

2) suport to "Square-tapered, 73mm, internal bearings, 122.5mm spindle", czy będzie to kompatybilne ze zwykłym BSA, dajmy na to Shimano?

Tak. Np. BB-UN300 za 47zł.

Cytat

 3) glowa ramy jest w systemie "zero-stack head tube", czy to jest coś awaryjnego i potencjalnie nie do naprawy?  

Nie jest to nic awaryjnego, a stery są powszechnie dostępne.

Cytat

 4) co można powiedzieć o kolach i osiach tego roweru, wytrzymałe czy problematyczne?  

Podstawowe komponenty, nic nad czym warto się zachwycać, ale prawdopodobnie regularnie serwisowane pożyją.

Cytat

potrzebnym mi rozmiarze XXL i mocno rozważam zakup.

Mocną stroną speca i innych dużych marek jest szeroka rozmiarówka. Nie da się naprawić zbyt małej lub zbyt dużej ramy, więc należy nadać wyższy priorytet dobremu rozmiarowi niż osprzętowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki -

największy problem mam właśnie ze znalezieniem odpowiednio dużej ramy -  z drugiej strony jest to ułatwienie, bo mocno zawęża wybór. 🙂

troche poczytałem, i zdaje się, ze największym problemem będą tutaj obie osie marki Formula, nawet nie wiadomo, czy są to łożyska maszynowe czy tradycyjne na kulkach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, fajnie - dzięki raz jeszcze! kulki to pewnie sam sobie wyreguluje, jeśli to będzie potrzebne.

a gwarancja, czy ja wiem? 🙂jak ustawiałem przednia przerzutkę Shimano 105 w mojej szosie na gwarancji, to chlopaki nie dały rady. w koncu po x próbach sam jakos ustawiłem.

co do tych dużych rozmiarów, to dziś przymierzałem się w decathlonie do największej rozmiarowki xc 100, 120, 500 i teraz faktycznie wiem, ze rozmiar xl, czy tez xxl w terminologii specialized powinien być dla mnie dobry.

jeszcze a propos rowerów z decathlonu - oczywiście specyfikacje i osprzęt maja nieporównywalnie lepsza od speca, ale w tzw real life pewnie dużo ważniejsze będzie np. prowadzenie linek, które u deca jest zle rozwiązane.

no, zobaczymy - rower speca do prezentacji ma dotrzeć w połowie najbliższego tygodnia 🙂

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...