Skocz do zawartości

[5000-6000] Cross Radon Scart Light 10.0 / Giant Roam 0/1 / ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukając nowego roweru od jakiegoś czasu czytam forum, w efekcie zdecydowałem się na zakup roweru crossowego w przedziale cenowym 5-6k. Zastanawiam się nad Radon Scart Light 10.0 oraz Giant Roam 0 albo 1 - między dwoma ostatnimi różnice wydają się być kosmetyczne.

SCART LIGHT 10.0 2022 – RADON Bikes (radon-bikes.de)

Roam Disc 1 (2022) | Adventure rower | Giant Bicycles Polska (giant-bicycles.com)

W związku z tym, że mechanicznie i rowerowo jestem zielony i jednocześnie chcąc dokonać najlepszego możliwego wyboru w założonym budżecie, chciałbym zapytać osób znających się w temacie osprzętu czy jest zasadne wydawać ok. 1,5 k zł więcej za Radona, który wizualnie bardzo mi się podoba + jest o około 1kg lżejszy od obu wariantów Roama. Na korzyść Gianta z kolei oprócz niższej ceny działa dość rozbudowana dystrybucja w PL i łatwiejsze egzekwowanie ewentualnych napraw gwarancyjnych.

A może są jeszcze jakieś inne rowery warte uwagi?

Będę jeżdził głównie po asfalcie ~80%, reszta po utwardzonych szutrach i las. Ważę 72kg przy 175 cm wzrostu.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Będę jeżdził głównie po asfalcie ~80%, reszta po utwardzonych szutrach i las.

Pewien jesteś, że potrzebujesz amortyzowanego widelca?

 

A ogólnie temat jest ciężki. Trudno znaleźć jakieś przewagi gianta, radon ma lepszy widelec, lepsze koła, teoretycznie lepszy napęd. Tylko no właśnie, napęd, 3x, dla mnie to wada przez którą bym tego roweru nie chciał ale jeśli tobie nie przeszkadza to można brać

Szukałbym czegoś z rockshox'em ale innym napędem. Coraz mniej jest takich rowerów bo producenci poprzechodzili na suntoura, do głowy wpada mi tylko https://www.bikester.pl/ghost-square-cross-essential-al-diament-M896205.html?vgid=G1283328#cgid=36905

Zawsze możesz też polecieć w suntoura i bardziej budżetowo

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920/_/R-p-329787?mc=8610495

https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-920/_/R-p-300795?mc=8405267&c=Szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to amortyzacja waży i kosztuje.

10 minut temu, mamsiedobrze napisał:

Dlaczego napęd 3x to wada?

Są plusy i są minusy, trzeba wiedzieć czego się chce. Mnie wachlowanie przodem i jednoczesne zmiany tyłu wkurzają i nie uważam tego za intuicyjne. Jedyna zastosowanie takiego napędu widzę przy tyraniu z ciężkimi sakwami gdzie trzeba sobie ogarnąć naprawdę szeroki zakres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...