Skocz do zawartości

[koła Kellys Draft 28''] ktoś używał?


girek

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam drugiej pary kół do mojego starego crossa, jeżdżenie koło komina ale dosyć intensywne. V-brake. Na tapecie są Kellys Draft https://www.centrumrowerowe.pl/kolo-tylne-kellys-draft-pd26332/?v_Id=181286    Czy ktoś może używał? Gdzieś czytałem opinie, że słabe szprychy, nie chciałbym kupować totalnego szmelcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądacie mi na ekspertów, powiedzcie czy coś takiego byłoby lepsze?

Przypomnę, że chodzi o starego crossa z hamulcami vbrake dlatego nie chciałbym nadto szaleć

https://daveo.pl/koła_novatecdt_535_28&amp39champion__gk_ntf062dt_535std-731i

kellys draft do mnie doszły ale nie wiem czy nie pojechałem za bardo po taniości

W dniu 26.01.2023 o 10:13, Sobek82 napisał:

W tej cenie? Na allegro jest za 159 zł
https://allegro.pl/oferta/kellys-draft-tylna-obrecz-rowerowa-28-29-13041893329
i tyle samo u innego sprzedawcy kosztuje przód

Koło jak koło nie ma co się za bardzo przejmować i zastanawiać.

 

W dniu 26.01.2023 o 09:54, MikeSkywalker napisał:

Dopytaj czy szprychy są nierdzewne - bo takiej informacji nie ma w opisie, co może sugerować właśnie że to najtańszy, ocynkowany szmelc. 

 

W dniu 26.01.2023 o 08:43, ChuChu napisał:

W tej cenie, nie spodziewaj się absolutnie niczego więcej niż faktu, że to będzie po prostu koło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te Kellys Draft w swoim chwaście w rozmiarze 27,5 z obręczami pod v-ki. Koła mają przejechane jakieś 5tys km w warunkach leśno-gravelowych i nie mam do nich większych zastrzeżeń. Zanim je założył do roweru to piasty porządnie przesmarowałem i poprawnie skontrowałem. Nadal są proste i ładnie się toczą, a bębenek pracuje poprawnie. Daleko im oczywiście do kół Dt Swiss które mam w drugim rowerze ale jak na tą cenę nie ma co narzekać. Spełniają swoje zadanie. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, zamontowałem, faktycznie są okrągłe i nawet ładnie wyglądają :) Ale znać niską cenę i pewnie czeka je wymiana.

Oba koła były bardzo mocno skręcone aż było słychać chrupoczące kulki i trzeba było je luzować. W ośce tylnego koła został jakiś plastik z produkcji, który trzeba było rozwiercać żeby przepchnąć ośkę QR. Tylne koło niestety trochę bije. W piaście przedniego koła było bardzo mało smaru, być może producent to przemyślał ale wyglądało to słabo. Ogólnie smar zastosowany w łożyskach jest mega lepki przez co koła kręcą się znacząco słabiej niż moje stare kółka. Może to się rozjeździ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...