Skocz do zawartości

[narzędzie] Lezyne tubeless insert kit


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Kupiłem narzędzie Lezyne tubeless insert kit.

https://ride.lezyne.com/collections/tubeless/products/tubeless-insert-kit

Wiem jak działa , problemem jest mocowanie.

Mocowane jest w kierownicy na wcisk , w komplecie są 3 rodzaje oringów po 2 sztuki ale w żaden sposób nie pasują.

Małe i średnie są za luźne na obu końcach, większe są luźne od środka a od zewnątrz nie wchodzi w kierownice, dzieje się tak, ponieważ narzędzie mimo 3 kompletów takich samych oringów ma różne średnice na mocowaniu od wewnętrznej i zewnętrznej strony.

Czy ma ktoś podobne doświadczenie, jakie jest rozwiązanie problemu ?

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mieszałem, ten największy od wewnątrz jest za luźny, ten średni od zewnątrz za luźny a ten największy może wejdzie na ścisk ale mam wrażenie, że wciśnięty na siłę wyskoczy, może gdyby ten wewnętrzny trzymał to by nie wypadło a tak to mało pewne mocowanie.

Podjadę pewnie do jakiegoś sklepu z oringami i dobiorę.

Kierownica raczej standardowa w Scott Scale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie kawał klocka, o nierównomiernej grubości ścianek. W kierownicach chociażby PRO, ścianka jest cienka, a co ważniejsze, tej samej grubości na dość długim odcinku.

Jeżeli ten największy ma potencjał żeby wejść, to spróbuj nasmarować chociażby sprayem silikonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pdz napisał:

Kierownica raczej standardowa w Scott Scale

 

6 godzin temu, ChuChu napisał:

Czyli pewnie kawał klocka, o nierównomiernej grubości ścianek

Akurat kiery Syncross pakowane seryjnie są spoko i nie wydaje mi się aby zwężała się, lub była jajowata, czy pofalowana wewnątrz na tak krótkim odcinku.

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica jest prosta w miejscu gdzie mocowane są chwyty i ma 20 mm od wewnątrz , kit Lezyne nie jest dłuższy niż chwyt.

Średnica kitu Lezyne w miejscach gdzie mocowane są oringi to od wewnętrznej strony kierownicy 14.5 mm a od zewnętrznej 15.5 mm

W zestawie są oringi 3 rozmiary po 2 sztuki ale akurat u mnie nie pasowały, kupiłem po kilka oringów w różnych rozmiarach (średnica wewnętrzna oringu i jego grubość) 14x2.5 , 14x3 , 14.5x2.5 , 14.5 x3 , 15x2.5 , 15x3 i udało się dopasować i zamontować na wcisk z pomocą oleju do łańcucha, bez niego stawiały opór.

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...