Skocz do zawartości

[Rower/Rozmiar] Giant Trance 2022


Peterp079

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Mamy może na forum użytkowników tegorocznego (2022) Trance? Strasznie mało opinii na temat tego modelu z obecnego roku. Jeśli jest ktoś prośba o podrzucenie odczuć z jazdy.

Sam obecnie jeżdżę na Trance 2017 27,5. Przymierzam się do zakupu tegorocznego modelu 29. I patrząc na jego wymiary, to trochę urósł... stąd mój dylemat co do rozmiary. Mój 27,5 to XL. ale nie ukrywam że górna rura mogłaby być w nim trochę krótsza. Czy może pozycja bardziej wyprostowana... Lędźwiowy mnie czasem boli po jeździe. moje wymiary to 190cm i 94cm noga. Jakie Wasze opinie na ten temat?

Edytowane przez Peterp079
niekompletny opis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o alu? Bez różnicy, zostały "przeksięgowane" na nowy rok :)

Zakupiłem model 29 2 / 2022, przy wzroście 182/85 wziąłem rozmiar L i jest to wielki kawał ramy, praktycznie na styk. Giant pozwala teoretycznie od 179cm wsiadać na L-kę, ale myk-myk daje zbyt duży. Musiałem skrócić skok myk-myka o 25mm - pomimo tego mam sztycę ustawioną prawie na minimum (kwestia milimetrów).

Taki dobór ramy był celowy - do wycieczek, nabijania przewyższeń i kilometrów przez cały dzień.

Myślę że jesteś w podobnej sytuacji co ja, tylko o rozmiar wyżej. Weźmiesz L to będziesz miał plac zabaw, XL jazda długodystansowa po górach.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c1ach

Tak wersja alu.

Chodzi mi o jazdę 100% taką jak Twoja. Długie całodzienne wycieczki po górach i pagórkach. Czasem i płaskie też się trafią. 

Nawet bym nie rzucał tego pytania tutaj, ale trochę jestem przerażony długością górnej rury w rozmiarze XL. Nie wiem jak to się rozłoży patrząc na kąty, ale długość 661/663 wydaje się być jakaś masakryczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Trance górna rura efektywnie ma tą samą długość co rowery XC, gdyby porównywać rozmiar do rozmiaru. Wzięcie rozmiaru mniejszego ma sens, zwłaszcza z takimi odczuciami względem obecnego sprzętu 👍 U mnie przesiadka była ze Scotta Scale, dlatego pociągnęło mnie w stronę dłuższej ramy.

Giant daje do tego roweru pancerne opony enduro które są nie na miejscu jeśli chcesz kręcić kilometry ;)

Edytowane przez c1ach
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak co do opon to mam przerobione duużo różnych opcji w swoim obecnym Trance, i jak dla mnie optimum to 2.3 na tyle i 2.4 przód. co do samego bieżnika, to lubię mieć kloce na przodzie, bo jednak na taki choćby zjazd z Turbacza do Rabki robią robotę, więc zazwyczaj siedzi DHR2. A tył to różnie. Obecnie jestem zachwycony WTB brakeout. ale i dhf 2.3 na tyle też się dobrze toczy. Agressora średnio lubię. Uślizguje się czasem na luźnej lub mokrej nawierzchni na podjazdach. Ale do opon dojdę później. już po zakupie roweru.

Na chwilę obecną mi ten rozmiar spędza sen z powiek. Co prawda będę miał możliwość przymierzyć się od obu (L i XL), ale taka przymiarka w sklepie czy tam kółko na parkingu, to tak naprawdę żadna przymiarka...

Edytowane przez Peterp079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś na granicy rozmiarów to musisz wybadać jak jest w myk mykiem. Ot cała filozofia a nie gdybanie czy będziesz jedził ostro na krótkim dystansie czy nie bo to nie ma znaczenia. No chyba, że większość tras będziesz robił bez opuszczania to jakoś ujdzie w każdym przypadku. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyfon79 przy mojej długości nogi to nie ma mykmyka ani podsiodłowej które by były za długie. Jak już to jest obawa w drugą stronę, ale tutaj w rozmiarze L, mykmyk 170mm i 395mm długości całkowitej, siedzi nadal ok 10 cm w rurze podsiodłowej, w takim ustawieniu jakie potrzebuję, więc i jeden i drugi jest ok pod tym kątem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...