Skocz do zawartości

[Rower Giant xtc], zamiana kół z 26 na 27,5/28


BoNaParter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Nie wiem dlaczego widziałem sztywny widelec - czy to znak, że pora się pozbyć amora ? 🤔
Tak, czy siak podkowa ogranicza.
Ale spokojnie panowie, bo nie ma co bić piany, kiedy nie wiadomo do końca o co chodzi - lecą różne hipotetyczne opcje, a autor na razie milczy, więc może poczekajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, KrissDeValnor napisał:

A, i jeszcze jedno : po co autorowi większe balony, skoro jeździ na "łysielcach" ?  To może kompletnie nie mieć sensu - np. jeśli rower głównie toczy się po mieście...  No, chyba że chodzi o komfort, niższe ciśnienie i takie tam :icon_wink:

Do komfortowego cruisingu po mieście zapodałbym nawet coś takiego (powinny wejść, bo balon wprawdzie duży, ale już nic na boki nie wystaje):

Opona rowerowa BLACK1 26x2,35 60-559 ANTYPRZEBICIE - O268 - 12309327564 - Allegro.pl

Widziałem te opony na żywo w sklepie rowerowym w Zamościu i nawet w dotyku robią całkiem dobre wrażenie (miękkie boki, nawet niezbyt ciężkie jak na taki balon).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itr jakieś fatum czy coś 😜 Autor tematu nie jest zbyt aktywny ale z tego co napisał wynika że jest zadowolony z tego co ma teraz i nie czuję potrzeby zmian tylko mu kumple cisną że jego karbon wygląda jak dziecinny rowerek.😉 Patrząc na opony to rower do zastosowań trekingowych więc lepszym rozwiązaniem byłoby pójść w koła 27,5 z oponami 1,75 ale opony 26 z dużym balonem i delikatnym bieżnikiem to też nie głupi pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc panowie. Rower jest używany głównie szosowo, na razie zostanę przy kołach 26, bo zmiana widelca nie za bardzo mi pasuje.

Fajną opcją o której nie pomyślałem jest zamontowanie po prostu większych kapci i chyba też tak zrobię.

Raz jeszcze dziękuje za pomoc, nie spodziewałem się takiego odzewu 😀

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...