Skocz do zawartości

[5000-6500 zł] MTB dla wysokiego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję dla siebie roweru MTB hardtrail w cenie coś koło 5 tys max 6.5 tys zł. 

Mam 2 metry wzrostu i ważę 120 KG.

Do tej pory jeździłem na Cube Analog 2015 r 23' rama. Wydaje mi się, że rama jest troszkę za krótka jak dla mnie. No i tam siedziałem trochę jak na trekkingu.

Teraz chciałbym coś troszkę z dłuższą ramą  i pozycją bardziej "sportową" czyli troszkę pochyloną.

Możecie mi coś doradzić ? 

Pozdrawiam Serdecznie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bodylee napisał:

Witam,

Poszukuję dla siebie roweru MTB hardtrail w cenie coś koło 5 tys max 6.5 tys zł. 

Mam 2 metry wzrostu i ważę 120 KG.

Do tej pory jeździłem na Cube Analog 2015 r 23' rama. Wydaje mi się, że rama jest troszkę za krótka jak dla mnie. No i tam siedziałem trochę jak na trekkingu.

Teraz chciałbym coś troszkę z dłuższą ramą  i pozycją bardziej "sportową" czyli troszkę pochyloną.

Możecie mi coś doradzić ? 

Pozdrawiam Serdecznie 

 

Cube są takie kwadratowe . Ja jeżdżę na treku x caliber 9 on jest bardziej prostokątny patrząc ma ramę mam 188cm i ramę 21.5 jest minimalnie za duża skorygowałem to mostkiem .może rama 23 od treka ci podpasuje 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej perspektywy (196cm) nie spojrzałbym na tego Rockridera,  bo nie ma szans, żeby przypasował.

Miałem Treka Superfly 23", który ma bardzo podobną geometrię do tego X-Calibera. Całkiem wygodny rower, z tym, że długo walczyłem ze skrzypiącą sztycą, a w końcu podsiodłówka zaczęła pękać przy spawie poniżej zacisku sztycy. Ramę Trek wymienił mi na gwarancji bez żadnych problemów. Mój rower miał sztycę o średnicy 27.2, a X-Caliber ma już na szczęście 31.6 mm, co uważam za duży plus.

Nowy Scott Scale w XXL jest jeszcze dłuższy i dodatkowo ma nowocześniejsze geo.

Merida Big Nine 500 Lite też jest fajna. Jak jesteś w stanie znaleźć ją gdzieś w rozmiarze XXL, to cenowo wyjdzie korzystniej niż Trek i Scott. Miałem okazję taką pomacać i wykonanie ramy jest naprawdę na wysokim poziomie (profile rur, spawy, itp). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze Scott'em jest tak jak pisze @Rafu, trzeba sie troszke naskakac pomiedzy stronami producenta i polskiego dystrybutora.

Tak czy inaczej scale '22 jest o 1 cm krotszy od treka, a scale '23 zas o 1cm dluższy, wiec jak @bodylee zmierzysz sie do jednego z nich to juz bedziesz mial jakies rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...