Skocz do zawartości

[Annapurna Circuit - 2023] wyjazd zorganizowany lub nie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Szukam zorganizowanej wycieczki rowerowej w himalaje „Annapurna Circuit” na rok 2023 w porze po monsunowej.

Czy ktoś z forumowiczów może się orientuje czy pozostali jeszcze na rynku jacyś zapaleńcy którzy organizują tego typu wyjazdy.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i pomoc.

Pozdrawiam

Łukasz

P.S. - Rozważę też wspólne zorganizowanie takiego wyjazdu z kimś równie chętnym jak ja :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80rowerow chyba coś związanego z Annapurną organizowało, ale nie mają jeszcze kalendarza na 2023 rok.

 

Ja sam bym chętnie się kiedyś tam wybrał, ale raczej w towarzystwie kogoś kto już tam był. 80rowerow jak dla mnie mają trochę za małe przebiegi dzienne (nie wiem co prawda jak bym się czuł tak wysoko, ale ten "zarzut" mam również wobec ich wypraw po płaskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to sporo kasy, ale ci co organizują wyprawy trekkingowe w te okolice chcą co prawda zazwyczaj mniej, ale trzeba do tego doliczyć jeszcze bilet lotniczy. W 80-tce masz go w cenie (wartość koło 5000).

Sam osobiście nie wiem właśnie czy tak wysoko jednak trekking nie byłby lepszy, szczególnie że maksymalny dzienny  przejazd w 80-tce to 40-60 km z górki. I poza nim, to rower chyba będzie bardziej przeszkadzał niż pomagał.

Ale może ktoś na forum już tam był i mógłby opisać czy poleca się tam wybrać, a jeżeli tak to czy z rowerem.

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem, ale trochę niżej ;)

Sporo osób negatywny wpływ wysokości (rozrzedzonego powietrza) na wydolność odczuwa już od wysokości 2200-2500 metrów, pierwszy dzień jazdy to wjazd z około 750 na 2700 m npm, dróg nie znam, jak po asfalcie, to jakoś pójdzie, jak po szutrze, to już zależy od wielu czynników. Osiem lat temu wjazd z 4300 na 4650 na przestrzeni 7 kilometrów zajął nam dwie i pół godziny, zjechanie szutrówką z 4250 na 4000 na dystansie 11 kilometrów, za to pod wiatr z konkretnymi porywami - 17 minut mniej, także dzienne przebiegi dla mnie wyglądają realnie.

Cena - jak lecisz, kiedy możesz, a nie kiedy ci się trafi tani bilet, to musisz się z taką pogodzić - najtańsze połączenia z doliczonym kosztem przewozu roweru to minimum 5500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...