Skocz do zawartości

[hamulce] zapadnięta klamka w hamulcach MT500


adamsanders

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie, chciałem dzisiaj coś pośmigać a tu taki zonk. Klocki blokują koło. Klamka kompletnie luźna, brak jakichkolwiek wycieków oleju, ostatnia jazda w zeszłym tygodniu bez problemów. Od dłuższego czasu klamka była nieco gumowata a siła hamowania taka sobie. Z początkiem sezonu wymienione klocki oraz odpowietrzony układ (komplet). Przedni hampel bez problemów. Padła uszczelka w klamce? Spróbować odpowietrzyć układ o ile się da przy tak luźnej klamce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wraca i dochodzi do kierownicy, nie stawia kompletnie żadnego oporu, jest po prostu luźna. Tak jakby układ był kompletnie nie zalany płynem co chyba jest niemożliwe bo po ręcznym cofnięciu klocków da się raz się je ponownie zacisnąć klamką. Nigdy nie miałem takiej sytuacji w rowerze, przy starym lub brakach płynu jedynie co to cierpiała siła hamowania i ew. gumowatość klamki.

Edytowane przez adamsanders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naciskasz dźwignię i po puszczeniu możesz nią ruszać  luzem,  bez wyczuwalnego aplikowania nacisku na tłok I bez jego powrotu popchniętego sprężyną to znaczy że szlag trafił uszczelki lub/i tłok. A wpadanie dźwigni do kierownicy to brak ciśnienia w układzie,  powietrze. Oba problemy są niezależne od siebie,  masz szczęście dwóch jednocześnie. 

Eliminacja pierwszego przez wymianę tloka z uszczelkami lub samych uszczelek. Eliminacja drugiego to próba odpowietrzania układu. 

Kupiłem kiedyś klamkę mt500 i po jej podpięciu hamulec nie chciał się dać odpowietrzyć. Dźwignia operowała gumowato,  nietypowo dla shimano   które nie są twarde ale też nie są tak sprężyste. 

Inna dźwignia z tym samym zaciskiem pozwalała bez problemu uzyskać pracę zgodną z życzeniem. Dźwignia mt500 nie była zauważalnie uszkodzona czy nieszczelna, przynajmniej nie dało się tego stwierdzić. 

Być może u ciebie problem wpadającej dźwigni to taki sam problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, dzięki za szybką odpowiedź. Myślisz ze nie lepiej oddać to do serwisu? Nie posiadam zestawu do odpowietrzania/wymiany płynu, noszę się z zamiarem jego kupna już cały sezon i nie mogę do tego dorosnąć ;) w sumie teraz byłaby dobra okazja ku temu jakbym miałem pewność że to pomoże a jak sam piszesz być może problem jest szerszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...