Skocz do zawartości

[Dartmoor] Dartmoor Hornet 2022


stasiek120

Rekomendowane odpowiedzi

Napęd 1x9, na dodatek Microshift to jakiś żart w tej cenie. Stopniowanie 11-42 przy kasecie 10s już daje duże skoki, a co dopiero przy 9s?

Koła 27.5' też raczej nie nastrajają zbyt pozytywnie, bo to gatunek który można określić jako "wymierający".

Hamulce MT410, czyli nawet bez Servowave. Nie jestem przekonany czy nadają się do Enduro.

Mnie ten rower nie przekonuje, nic a nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jeżdżę na Unibike Link czyli na XC. Na początek mojej przygody ze skakaniem i zjazdami chciałem właśnie wybrać Dartmoor Hornet, czy byłby to zły wybór?

"Napęd 1x9, na dodatek Microshift to jakiś żart w tej cenie. Stopniowanie 11-42 przy kasecie 10s już daje duże skoki, a co dopiero przy 9s?" - co to oznacza, bo na przerzutkach się jakoś bardzo nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ChuChu napisał:

Hamulce MT410, czyli nawet bez Servowave

Czyli XTR 9100 to tez lipa?

Mam w 2 rowerach klamki z servowave i hamują ok, ale przez ten patent hamulec sprawia wrażenie gumowego.

Ostatnio mmiałem okazję pojeździć na XTR'ach bez tego ustrojstwa i bylo bardzo ok.

4 godziny temu, ChuChu napisał:

Napęd 1x9, na dodatek Microshift to jakiś żart w tej cenie. Stopniowanie 11-42 przy kasecie 10s już daje duże skoki, a co dopiero przy 9s?

A po co mu wiecej i płynniej w takim rowerze? 

No chyba, ze miałby być uzywany niezgodnie z przeznaczeniem, ale jezeli zostawi sobie tego Unibike jako 2. rower to w zupełności wystarczy.

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciek.B napisał:

Czyli XTR 9100 to tez lipa?

Proszę Cię, głupszego porównania nie było? Fiat 126p miał uchylane okienko, a Mercedes S nie. To znaczy że 126p jest lepszy?

Miałem niskie modele bez i z Servo Wave. Przy tym samym zacisku i zmianie klamki, różnica była bardzo duża.

3 godziny temu, Maciek.B napisał:

A po co mu wiecej i płynniej w takim rowerze? 

Kolejna bzdura. A co, na Enduro nigdy się nie podjeżdża, nie robi technicznych odcinków na niskiej prędkości? To nie DH, które swoją drogą od lat ma swoją grupę SAINT 10s.

Napęd 1x9 w 2022 roku to jakiś absurd. Na dodatek w rowerze za 5300 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość fajny rower jak za tą cenę jak masz w planach jazdę gdzieś wokół komina typu jakiś lasek koło domu. Napęd też ci wystarczy. Na coś więcej niż to co napisałem już jest słabiej ale nie tragicznie. Kołami się nie przejmuj bo w zasadzie blisko do 29er z powodu rozmiaru opony. Standard 27,5 wcale nie umiera a co najwyżej ubiera się w inny garnitur. Choćby mullety na najprostszy przykład.  W ogóle do tego co chcesz robić średnie koło jest w sam raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ChuChu napisał:

Proszę Cię, głupszego porównania nie było? Fiat 126p miał uchylane okienko, a Mercedes S nie. To znaczy że 126p jest lepszy?

Miałem niskie modele bez i z Servo Wave. Przy tym samym zacisku i zmianie klamki, różnica była bardzo duża.

Kolejna bzdura. A co, na Enduro nigdy się nie podjeżdża, nie robi technicznych odcinków na niskiej prędkości? To nie DH, które swoją drogą od lat ma swoją grupę SAINT 10s.

Napęd 1x9 w 2022 roku to jakiś absurd. Na dodatek w rowerze za 5300 zł...

Niech Ci będzie, bo nie chce mi sie podawać przykładów hamulców, ktore nie mają takich bajerów, a działają jak trzeba.

A w kwestii przełożeń to w zupelnosci wystarczy. Napedy nawet 1x12 i tak nie maja takiej płynności jak napedy 2x lub tym bardziej 3x.

Poza tym małe różnice między przełożeniami bardziej przydają się  podczas jazdy po względnie płaskim, a warunki do jakich jest przewidziany ten rower to caly czas, góra, albo dół.

W takim przypadku to nawet lepiej, ze jest duża rozpiętość przy tak małej ilości przełożeń, bo nie trzeba redukować o kilka biegów, aby poczuć różnicę. A przełożenie 32-42 w zupełności wystarczy, żeby wdrapać się na każdą górkę z prędkością jaka jeszcze ma sens.

Dodatkowo mówimy o początkującym, więc jak coś się złamie, a tak będzie na pewno, to przynajmniej będzie tanio.

Zamiast pisać, że ten rower to lipa, to lepiej podaj przykład czegoś lepszego za te kase.

Tylko weź pod uwagę, że to co najważniejsze, czyli rama i amor, w tym rowerze, sa calkiem spoko jak za te kase.

Kola 27,5... A co z nimi nie tak? Sam latam jeszcze na 26 w tego typu klimatach i Janusze w ciuchach droższych niz mój rower, dziwią się, ze tak się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...