Skocz do zawartości

[Zegarek] jaki? do wahoo elemnt bolt v2


marianov_

Rekomendowane odpowiedzi

hej, właśnie zepsuł mi się mój Apple Watch i chcę zmienić na coś "sportowego".

Tu moje pytanie co poradzicie, żeby współgrało z wahoo elemnt bolt v2 (+czujniki) tak żeby to miało ręce i nogi ? tzn. widziałem w np. Garminach, że zegarek pokazuje kiedy organizm jest np. zmęczony itd i tu moje pytanie czy po treningu z wahoo, garmin to uszanuje ? 

ofc inne marki też wchodzą w gre (łącznie z Wahoo rival).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli ma to mieć sens to tylko wahoo rival i wspólna synchronizacja w aplikacji wahoo.

By zegarek garmina "uszanował" Twój trening to będziesz musiał włączyć na nim osobno rejestrację aktywności. Co prawda move iq powinien sobie poradzić bez rejestracji aktywności, ale nie będzie to precyzyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całe pokazywanie tego kiedy oraganizm jest zmęczony można o kand d**y rozbić. Sam znacznie lepiej będziesz tego świadom. Te wszystkie dodatki, poza rejestrowaniem trasy, należy traktować w większości jako ciekawostki, do których raczej jednak nie ma sensu większej wagi przywiazywać, ponieważ nierzadko pokazują bzdury.

Co do duetu zegarek + komputerek rowerowy, na garminach, często dane z zegarka są sprzeczne z danymi z licznika.
Moim zdaniem, jak nie biegasz, to możesz spokojnie sobie odpuścić zegarek. 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Te wszystkie dodatki, poza rejestrowaniem trasy, należy traktować w większości jako ciekawostki,

Zgadzam się w całej rozciągłości. Nawet pomiar tętna  w oparciu o który algorytm wymyśla efekty treningu jest mało dokładny. Np. Polar zaleca używanie pasa na klatkę piersiową - do zegarków za ~ 2 koła.

Dodatkowo mam skopany barometr, który pokazuje bzdury odnośnie przewyższeń więc efekty moich treningów są wyssane z palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2022 o 11:14, marianov_ napisał:

Domyślam się, że te wszystkie statystyki to "pic na wodę" ale jestem gadżeciarzem

Rozumiem, mam tę samą przypadłość. Niemniej, nie warto przepłacać. Ja zaczynałem od Forerunnera 45. Ciągle miał problemy z synchronizacją z telefonem. Pomagało jedynie restartowanie zegarka. Po którymś restarcie już się nie włączył. Sklep był na tyle uprzejmy, że przyjął go w ramach 14 dni na zwrot, co jak sądzę zaoszczędziło mi czasu w związku z procedurą reklamacji.

Doszedłem do wniosku, że Garmin za dużo cuduje z zegarkami - zbyt dużo funkcji, które komplikują albo nie działają. Kupiłem Vantage M - podstawowy wówczas model Polara. Zegarek bez dotykowego ekranu, z symboliczną wodoszczelnością, bez certyfikatów itp., bez testów, bez nawigacji. Nawet bez dźwięku, jedynie wibracja. Za to parował się z pasem na klatkę z Decathlonu czy czujnikiem mocy/kadencji Bontragera. W zasadzie tylko tego dźwięku brakowało. Tyle mogę mu wytknąć.

Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kupiłem Grit X - możesz sobie poczytać w innym wątku, co mam mu do zarzucenia. Oczywiście rozczarowanie przyszło z czasem, na początku byłem nim zachwycony ;) Generalnie - zbyt drogi gadżet.

Sensowniejszą opcją dla mnie byłby chyba Vantage M2 ale jak przeczytałem na jakimś portalu biegowym recenzję - laurkę to się uśmiałem w duchu.... Jednak co innego dostać zegarek na testy, a co innego wydać za niego własne, ciężko zarobione pieniądze :D To taka ostatnia rada na koniec - opinie zawodowych recenzentów dziel na pół ;)

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...