Skocz do zawartości

[Nakrętka bębenka] Nakrętka na śrubę piasty.


Blazej_S

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem tam się wkręca/wkłada adapter do osi (w zależności od tego, jaki jest potrzebny). Nie masz w zestawie? Na zdjęciach w sieci widzę, że powinno być kilka rożnych w kartonie.

A tak z ciekawości - po ch w trenażerze kaseta Dura Ace? :)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż twoja śruba ma pasować do haków ramy... a nie do endcapa który jest zwykłym dystansem. Ale jak wspomniałem w komplecie to są qr i 142/12 - możliwe że masz inną piastę. 

ps. Generalnie te końcówki nazywają się "endcaps" i wpisując nazwę swojego trenażera i owo słowo wyszukiwarka znajdzie Ci w "Zakupy" to czego szukasz. Tylko sprawdź do jakiej ośki tego potrzebujesz skoro ani Qr ani 142/12 nie pasuje.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blazej_S napisał:

Żadna z dołączonych przejściówek nie pasuje na gwint śruby z piasty. Sprawdzałem. 

Ale tam nakręca się tylko jeden adapter z tego co widziałem w manualu. Pozostałe się po prostu wkłada w ten węższy otwór głębiej, bo nie mają gwintu, tylko walcowaty kształt.

Fabrycznie nic nie jest tam wkręcone, widać to nawet na oficjalnych zdjęciach ze strony producenta (tutaj wycinek):
image.png.10aea0fca163b15a34da1f31f7e6728c.png\

https://www.elite-it.com/uploads/product/main_product_image/189/main_product_image_0171013_Direto-XR-T_1000.png

https://www.elite-it.com/uploads/contents_core/item_file/data_file/21559/image_text_image_0171013_Direto-XR-T_open-black_1000__big.png

 

A tu manual, od którego znalezienia i przejrzenia powinieneś zacząć:
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/com-elite-suport/prod/products/manuals/5f211237d15ce72da9aadb53/8ccd6a10-4b5e-49b2-bc78-1765b6319ed7.pdf

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci każe montować rower w trenażerze bez endcapw?

Czasem informacje zwrotne od tego kto potrzebuje pomocy powodują zakłopotanie... napisz jaką masz piastę... zacznij od tego żeby dać nam szansę.

Tak na marginesie -  to elite ale i recenzenci i sklepy i Ziutki z jutuba to udostępniają filmy z tym co gdzie się wkłada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona.
Otóż okazało się że ta nakrętka została w kluczu do kaset (w środku nakładki odkręcającej kasetę).
Odkręciłem jeszcze raz kasetę aby zrobić dokładne zdjęcia. Przykręciłem kasetę ponownie i się okazało że nakrętka magicznie się pojawiła :) (złapała gwint na śrubie piasty i wyszła z klucza).

Serdecznie dzięki zaangażowanym w temat.

PS: Filmy i instrukcje przeryte dlatego wiedziałem że czegoś brakuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...